Wawrinka kiverte Djokovicot

Fotó: Getty Images / István Hajdu

-

A svájci Stanislas Wawrinka négyórás csatában győzte le a címvédő szerb Novak Djokovicot az Australian Openen.

A világranglista 8. helyén álló Stanislals Wawrinka hatalmas közdelemben, 2:6, 6:4, 6:2, 3:6, 9:7-re verte az Australian Open címvédőjét, az ATP-rangsorban második Novak Dokovicot a negyeddöntőben. Az első szett alapján úgy tűnhetett, hogy a szerb gyorsan elintézi Wawrinkát, aki viszont a második két játszmát hozta viszonylag simán. Djokovic magára talált a negyedikben, az elképesztő szoros, és szokatlanul hosszúra nyúlt, 79 perces ötödik szettben azonban a svájci az első adódó meccslabdát kihasználta.

Az elődöntőben a cseh Tomás Berdych (7.) lesz Wawrinka ellenfele, aki a ranglista harmadik helyén található spanyol David Ferrert győzte le négy szettben, és karrierje során először jutott a legjobb négy közé az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Cseh játékos utoljára 2002-ben jutott ilyen sokáig Melbourne-ben, akkor Jirí Novák menetelt az elődöntőig. Ferrer a mérkőzés után elmondta, annyira kifacsartnak érzi magát, hogy valószínűleg kihagyja a jövő hétvégén esedékes németek elleni Davis-kupa mérkőzést. A szerbek számára nem volt túl vidám ez a nap, ugyanis a Serena Williamst búcsúztató Ana Ivanovic is kikapott három szettben a 19 éves feltörekvő kanadai Genie Bouchardtól. Ivanovic az egész torna során lábsérüléssel bajlódott, ápolták is, és a mérkőzésen mindkét teniszezőnek gondot okozott, hogy amikor feldobták a labdát szervához, a nap belesütött a szemükbe. Ez kezdetben jobban zavarta Bouchardot, de végül túltette magát rajta, és 5:7, 7:5, 6:2-ra legyőzte a korábbi világelsőt.

Már említettük, hogy valami homályos okból kifolyólag Bouchardnak egészen fanatikus szurkolói vannak Melbourne-ben. Hogy ilyen penge teniszínyencek, vagy csak a kanadai lány szépsége bűvölte el őket, az egyelőre nem világos, de az tény, hogy a plüssállatai, amelyeket a drukkerektől kapott, lassan már nem fognak beleférni a bőröndjébe. Bouchard ellenfele a kínai Li Na lesz, aki viszonylag könnyedén, alig több, mint egy óra alatt győzte le az olasz Flavia Pennettát. Li elmondta, hogy a Lucie Safárová ellen megnyert mérkőzéstől, amelyen meccslabdát is hárított, rengeteg erőt merített, és azóta újra hisz benne, hogy megismételheti 2011-es és 2013-as döntős szereplését. Li egyébként azt is elárulta, hogy mivel a pályán az ütő az egyetlen barátja, eszébe nem jutna eltörni – inkább úgy bánik vele, ahogyan egy jóbaráttal illik.