Vízilabda: Magyarország – Görögország 8 – 10

-

A női válogatott utolsó Világliga-selejtezőjén két góllal kikapott a görög válogatottól.

A szuperdöntőbe való kijutáshoz tíz góllal kellett volna megverni a görögöket kedd este Székesfehérváron, ám kétgólos vereség lett a vége – írja a waterpolo.hu. Javítani legközelebb az Európa-bajnokságon lesz lehetőség. A sorsolás nem kedvezett a magyaroknak, ugyanis Nagy-Britannia a másik hármas csapatba került. A két európai csoportból a csoportelsők és a jobbik második jut ki a döntőre, és a két második esetében a gólkülönbség dönt – az oroszok pedig nagyon jól álltak a keddi meccs előtt, tízgólnyi különbség pedig nincs a csapatok között. A csapatból arcüreggyulladás miatt kimaradt Kisteleki Dóra a kapuban pedig Horváth Anna, BVSC játékosa kezdett. A magas színvonalú mérkőzésen a harmadik negyed közepéig magabiztosan vezetett a magyar válogatott, ám az utolsó játékrészre egygólos görög vezetéssel fordultak a csapatok, és az előnyt sikerült megtartania a görög válogatottnak. Eredmény – női Világliga-selejtező, utolsó játéknap: Magyarország-Görögország 8-10 (3-2, 3-3, 1-3, 1-2)