Vincze Balázs: „Ebből csak egy ilyen drámát tudtunk kerekíteni”

Fotó: MTI/MTVA / Czeglédi Zsolt / MTI/MTVA / Czeglédi Zsolt

Idegenben is bedarálta az Eger vízilabda csapata a Szegedet a bajnoki elődöntő második meccsén, akárcsak a Szolnok a Honvédot a másik ágon. Egy-egy győzelemre vannak a döntőtől.

Az Eger két góllal verte a Szegedet, a Szolnok pedig öttel a Honvédot a férfi vízilabda-bajnokság elődöntőjének szerdai, második meccsén – három győzelemig megy a párharc. A nemrégiben szívkatéterezésen átesett, kedd óta könnyített edzéseket végző világbajnok Szivós Márton nagyon hiányzik a Szegedből. Eredmény, rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés: Diapolo-Szeged - ZF-Eger 8-10 (2-3, 2-2, 4-3, 0-2) Összesítésben 2-0 az Eger javára. A felek pénteken, Egerben mérkőznek harmadszor. Vincze Balázs, a Szeged vezetőedzője a waterpolo.hu-nak:  „Sajnos, a mai teljesítményünk nem volt elég arra, hogy legalább egy ötméteres-párbaj alakuljon ki. Bár a negyedik negyedet döntetlenről kezdtünk, lehetett látni, hogy a játékosok az utolsó utáni erőtartalékaikat mozgósítják. Ez az emberelőnyök kiharcolásához elegendő volt, a hatékony befejezéshez viszont már nem. A mai meccsbe mindent beleadtunk, ám Shakespeare születésnapján ebből csak egy ilyen drámát tudtunk kerekíteni: sajnálom a szurkolókat, hogy legalább ezt a mérkőzést nem tudtuk behúzni. Most elmegyünk Egerbe, és megpróbáljuk megtenni azt, amit ma nem sikerült. Látni kell azonban, hogy nehéz helyzetben vagyunk. Persze, próbálunk ezzel nem foglalkozni, ám ettől még tény, hogy kilencen játszunk 12-13 játékos ellen. Ezt tudjuk két hete, tisztában vagyunk a buktatókkal, de ezek csak kijönnek a mérkőzéseken: az Eger remek csapat, bár nemzetközi szinten gyengébben teljesített, itthon érvényesül a stílusuk, ami különösen egy olyan, kilenc emberrel felálló csapatot tud kizsigerelni, mint a miénk.” Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője:  „Az elején mi domináltunk, aztán a Szeged fel tudott jönni ikszre, és ekkor teljesen nyílttá vált a mérkőzés. Úgy gondolom, a Szeged ezzel a meccsel érkezett meg a rájátszásba, ma nagy szívvel játszottak, nagyon nagyot küzdöttek. A védekezésünkben több probléma volt, mint a támadásunkban, de a rájátszásban ez természetes: ahogy megyünk előre, egyre több a hiba, a mérkőzéseket az a csapat nyeri, amelyik kevesebbet téveszt a végjátékban. A mérkőzés előtt egyébként arról beszéltünk, hogy ne aludjunk el az első meccs hatgólos sikere után – ez sikerült, és remélem, hogy a harmadik találkozónk egyben az utolsó is lesz. Természetesen a péntekinek is meglesz a maga nehézsége, hiszen rajtunk lesz a nyomás, hogy lezárjuk a párharcot, míg a Szeged talán teher nélkül tud játszani.” A másik elődöntőben az alapszakaszt megnyerő Szolnok 10-5-re nyert a Honvéd ellen, az érintettek a waterpolo.hu-nak: Vad Lajos, a Honvéd vezetőedzője: „A csapat 80 százaléka most vesz részt először rájátszásban, már olyanban, ami a legjobb négynek van kiírva. Szépen haladunk, lépésről lépésre. Nagyon boldog vagyok, hogy a csapatommal a legjobb négyben vehetek részt. Az a különbség, ne felejtse el senki: ott tíz válogatott játékos szerepel, három szerb közte. Nálunk egy japán, ez a különbség. Csináljuk tovább, megpróbálunk tanulni a hibákból. Azt gondolom, jobb a legjobb négyben kikapni, mint az 5-től 8-ig szenvedni.” Vörös Viktor, a Szolnok játékosa: „Az elején a Honvéd azért tartotta magát, amíg bírta. Ilyenkor azért kijön a két csapat közötti különbség. Ahogy ők fáradnak, sokat számít, hogy nekünk hosszabb a kispadunk. Nehéz meccsre számítottunk, de a vége sima lett, és ezt magunknak köszönhettük. A védekezés mindennek az alapja, ez rendben volt. Ha pénteken is így lesz, akkor várhatjuk a döntőt." dr.Kiss Gergely, a Honvéd játékosa: „Gratulálok a Szolnoknak, jobb csapat, mint mi, és ez ki is jött az első két meccsen. Az alapszakaszban csak pötyögtek, a rájátszásra időzítették az igazi formát, ez most is látszott. Ott nyolc vagy kilenc válogatott áll rendelkezésre, nálunk nem ez a helyzet. Ez azért kijön ilyenkor.” elődöntő, 2. mérkőzés: RacioNet-Honvéd - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC 5-10 (0-2, 2-2, 2-4, 1-2) A párharc állása: 2-0 a Szolnok javára. A harmadik meccset pénteken, 16h-tól játsszák Szolnokon.