Vereséggel kezdte a BL-rájátszást a Veszprém

Fotó: MTI/Kovács Anikó / István Hajdu

A hajrában sikerült minimálisra csökkentenie hátrányát az MKB-MVM Veszprémnek, így nincs rossz helyzetben a visszavágó előtt, de a vártnál gyengébben játszottak Nagy Lászlóék Lengyelországban.

A meccs előtt a plocki csaranokban magyar dalokkal köszöntötték a vendégszurkolókat a lengyel–magyar barátság napján, és ezen felbuzdulva jól is kezdett a Veszprém. Viszont az első percek után a hazaiak átvették a vezetést, és a vendégek csak szünet előtt tudtak egyenlíteni. Hasonló forgatókönyv szerint alakult a második játékrész is, először vezetett a Veszprém, majd fordított a Plock, és 26-22-nél négy gólra is el tudott lépni. Azonban a Veszprém annak ellenére sem adta föl a Wisla üldözését, hogy nem volt igazán gördülékeny a játéka, és minimalizálni tudta a különbséget a visszavágó előtt, ami nem lesz egyszerű, de hazai pályán nem is tűnik megoldhatatlannak a feladat. Férfi Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: ORLEN WISLA PLOCK–MKB-MVM VESZPRÉM 34-33 (16-16) PLOCK: Sego, Wichary (kapusok), Eklemovics 3, Ghionea 7, Jurkiewicz 6, Kavas, M. Lijewski 3, Milas, Montoro 2, Morawski, Nenadic 3, Nikcevic 4, Syprzak 2, Toromanovic 1, Wisniewski 1, Zrnic. Vezetőedző: Manolo Cadenas. VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Gulyás 2, Ilic 6 (2), Iváncsik T., Jamali 1, Mocsai, Nagy 7, Pásztor, Rodriguez 1, Ruesga, Schuch, Sulic 9, Terzics, Ugalde 4, Vilovski. Edző: Carlos Ortega. A visszavágót március 29-én játsszák Veszprémben. Az EHF-kupában a Pick-Szeged nyolcgólos vereséget szenvedett a Nantes otthonában, így szinte biztosan nem tudja megnyerni a C-csoportot, NANTES–PICK-SZEGED 31-23 (15-10)