Van Persie mesterhármasával jutott tovább a Man United

Az angol csapat az első meccsen összeszedett kétgólos hátrányból fordított hazai pályán, a Dortmund kikapott, de így is továbbjutott.

A United úgy rontott neki az Olympiakosznak a meccs elején, mintha már csak percek lennének hátra a találkozóból, és bár igazán veszélyes helyzete először a vendégcsapatnak volt, Wayne Rooney kapufájánál az első negyedóra végén már lehetett érezni, hogy a fokozódó manchesteri nyomás nemsokára góllá érhet. A hazaiak meg is szerezték a vezetést büntetőből, miután Robin van Persie-t tarolta le hátulról José Holebasz a tizenhatoson belül. A tizenegyest Van Persie lőtte be, és a holland az első félidő legvégén Wayne Rooney passzából is betalált Roberto kapujába, így a szünetre már le is dolgozta hátrányát a United. Szünet után nemsokkal pedig már továbbjutó pozícióban is voltak a hazaiak, Van Persie ugyanis szabadrúgásból is bevette Roberto kapuját. A görögöknek innen egy gól elég lett volna a továbbjutáshoz, de annak ellenére, hogy keményen próbálkoztak a hátralévő időben, és helyzetekig is eljutottak, a lehetőségeiket mind elrontották, így végül a remek hazai eredmény ellenére sem tudták kiejteni a Manchester Unitedet. Van Persie az utolsó percekben sérült meg Van Persie az utolsó percekben sérült meg Az angol csapat csak Van Persie sérülése miatt bánkódhat – a hollandot a meccs legvégén kellett hordágyon levinni – egyébként 13. alkalommal sikerült eljutnia a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, ami a Bayern múlt héten elért rekordjának beállítása. A Dortmund vendégeként, szintén kétgólos hátrányból induló Zenit ugyan megszerezte a vezetést az első negyedóra végén Hulk bombájával, ezt követően azonban a hazaiak pörögtek föl, és Sebastian Kehl fejesével még fordulás előtt egyenlíteni tudtak. A második félidőt a Borussia dominálta, de a vendégeknek szerezte meg az újbóli vezetést és a győzelmet is Salomón Rondón közeli fejesével, így az oroszoknak még a kispadon Luciano Spallettit váltó André Villas-Boas megérkezése előtt tisztességesen sikerült elbúcsúzniuk a BL-től. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők Manchester United–Olympiakosz 3–0 Gólszerző: Van Persie (25., 45+1., 51. – az elsőt tizenegyesből) Továbbjutott: a Manchester United 3–2-es összesítéssel Borussia Dortmund–Zenit Szentpétervár 1–2 G.: Kehl (38.), ill. Hulk (16.), Rondón (73.) Tj.: a Dortmund 5–4-es összesítéssel