Valdés megsérült, kikapott a Real, Balotelli és Gerrard gólikrek

Fotó: Alex Caparros/Getty Images / István Hajdu

-

Neymar duplázott a Vigo elleni meccsen és könnyedén nyert a vereséget szenvedő Madridot előző Barcelona, viszont Victor Valdés kapus súlyos térdsérülést szenvedett, ami miatt várhatóan fél évet ki kell hagynia. Nyert a Liverpool és a Milan, Gerrard és Balotelli is szabadrúgásból volt eredményes.

Primera División

Victor Valdés korábban bejelentette, hogy a szezon végén távozik a Barcelonától, így, miután súlyosan megsérült a Celta Vigo ellen – térdszalag-szakadást szenvedett, meg is kell műteni, ami miatt hat hónapot kell kihagynia – valószínűleg utoljára lépett pályára a Barcelonában. A mérkőzést egyébként simán nyerte a Barca, Neymar két gólja között Messi is betalált, miután Yoel mellett is elvitte a labdát, és csak az üres kapuba kellett gurítania. A forduló előtt még lépéselőnyben lévő Real Madrid az első félidőben megszórhatta volna a Sevillát, de csak egy szabadrúgásgólig és egy kapufáig jutott Cristiano Ronaldo, Karim Benzema pedig az összes helyzetét elrontotta. Carlos Bacca, akinek a könyökéről Beto kapujába vágódott a labda, gyorsan egyenlített, majd a második félidőre görcsössé váló Madridot meg is lepte egy kontra végén – Rakitic elég komolyan indította magát sarokkal, mielőtt kiugratta Baccát. Mivel az Atlético Madridnak nem okozott gondot a Granada, Diego Costáék vették át a vezetést 73 ponttal, a Barcelona 72-vel a második, míg a Real Madrid  70 ponttal a harmadik – gyorsan a feje tetejére állt tehát az élmezőny a spanyol bajnokságban Barcelona–Celta Vigo 3–0 Gólszerző: Neymar (6., 67.), Messi (30.) Sevilla–Real Madrid 2–1 G.: Bacca (19., 72.), ill. C. Ronaldo (15.) Atlético Madrid–Granada 1–0 G.: D. Costa (63.) Rayo Vallecano–Osasuna 1–0

Neymar góljai

Serie A

Olaszországban a tabellát magabiztosan vezető Juventus Carlos Tévez hét perc alatt szerzett duplájával intézte el a Parmát. Antonio Mirante hibája is kellett a Juve előnyéhez, és amikor Cristian Molinaro dugójának köszönhetően feljött egy gólra a Parma, a volt csapata ellen játszó Amauri kiállítatta magát, így el is szállt az Emilia-Romagna-i alakulat valós esélye. A Milan Firenzében tudott győzni Philippe Mexes fejesének, illetve Mario Balotelli szép, középről eltekert szabadrúgásának köszönhetően – az olasz válogatott csatárt szemmel láthatóan nem zavarja, hogy barátnője épp most dobta ki.. A Napoli idegenben egy félidő alatt zúzta le a Cataniát, Fabián Monzón és a szlovákiai Gyömbér Norbert csak szépíteni tudott a második félidőben. Juventus–Parma 2–1 G.: Tévez (25., 32.), ill. Molinaro (62.) Kiállítva: Amauri (65.) Fiorentina–AC Milan 0–2 G.: Mexes (23.), Balotelli (64.) Catania–Napoli 2–4 G.: Monzón (52.), Gyömbér (75.), ill. Zapata (16., 43.), Callejón (25.), Henrique (40.) Chievo–Bologna 3–0 Cagliari–Verona 1–0 Genoa–Lazio 2–0 Atalanta–Livorno 2–0 Sassuolo–Sampdoria 1–2

Balotelli szabadrúgásgólja

Premier League

Liverpoolban Steven Gerrard ugyanolyan góllal szerezte meg a vezetést csapatának az első félidő végén, mint amilyet Balotelli lőtt a szicíliaiaknak. A Pool rengeteg lövéssel próbálkozott a Sunderland ellen, de a kaput inkább csak a második félidőben találta el – fordulás után Daniel Sturridge megpattanó lövésénél szerencsével sikerült növelnie előnyét. Ezután a hazaiak elszórakozták vagy elönzőzték a lehetőségeiket, így a vége izgalmas lett Ki Szung Jong szépítő gólja után, de a vendégek nem tudtak egyenlíteni, így a második helyezett Liverpool öt pontosra növelte előnyét az Arsenallal szemben, és két ponttal áll a két meccsel kevesebbet játszott Manchester City előtt. Liverpool–Sunderland 2–1 G.: Gerrard (39.), Sturridge (48.), ill. Ki (76.) West Ham–Hull 2–1

Gerrard szabadrúgásgólja

Bundesliga

Németországban a Bayern már kedden behúzta a bajnokságot, szerdán pedig nem történt semmi eget rengető, Huszti Szabolcsék viszonylag simán kaptak ki Hoffenheimben – a magyar középpályás egyébként végigjátszotta a meccset. Nürnberg–VfB Stuttgart 2–0 Hoffenheim–Hannover 96 3–1 Augsburg–Bayer Leverkusen 1–3 Hamburger SV–Freiburg 1–1 Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–0

Skót Premiership

A Partick Thistle ledorongolásával még a rájátszás kezdete előtt két fordulóval megnyerte története 45. bajnoki címét a Celtic, miután 26 pontos előnyre tett szert, és összesen hét forduló van még hátra az idényből. A Rangers alsóbb osztályba történt visszasorolása óta már a második szezont húzzák be egészen lazán a zöld-fehérek. A második helyért az Aberdeen és a Motherwell vívhat meg, a Hearts ki fog esni. Partick Thistle–Celtic 1–5 G.: Elliot (85.), ill. Stokes (4., 92.), Henderson (49.), Johansen (53.), Commons (93.)