Tottiék simán nyertek Veronában

Fotó: Dino Panato/Getty Images / István Hajdu

Az aktívabban kezdő vendégcsapat az első félidőben eldöntötte a Chievo elleni mérkőzést.

Tulajdonképpen csak a Romának voltak lehetőségei az első félórában, és ezek közül egyet gólra is tudtak váltani a fővárosiak, köszönhetően a bugyuta hibát vétő védelemnek, meg Gervinhónak, aki eltette a labdát Michael Agazzi kapujába bő negyedórával kezdés után. A Roma ezt követően is aktív maradt, majd mikor kicsit mintha visszavettek volna a tempóból, gyorsan szereztek még egy gólt a félidő vége előtt, amikor Rodrigo Taddei kiugratása után talált a hálóba Mattia Destro – itt meg mintha szándékosan nyitott volna csatornát az átadásnak a védelem... A második félidőben mindkét társaságnak voltak lehetőségei, a hazaiaknak kicsit több, de gólt nem sikerült szerezniük, így a Roma vitte a három pontot, amivel a második helyen tartja a kellő távolságot a harmadik Napolitól, de nincs közel a listavezető Juventushoz sem. Serie A, 29. forduló Chievo–AS Roma 0–2 Gólszerző: Gervinho (17.), Destro (42.) Primera División, 29. forduló A spanyol első osztályban két meccset rendeztek szombat este, az elsőn két gólt szerzett a Rayo, de pechére az egyiket saját kapujába lőtte (Valladolid–Rayo Vallecano 1–1, Zé Castro 7. – öngól, ill. Bueno 45.), a másodikon a hazai pályán és jobban játszó Bilbao verte a Madrid külvárosából érkező vendégeket (Athletic Bilbao–Getafe 1–0, Susaeta 40.).