Tíz emberrel is simán nyert a Manchester City

Fotó: Getty Images / Getty Images

A Manchester City 1909 óta nem győzte le idegenben a Hullt, a hétvégi forduló nyitómeccsén sikerült újra. A hétközi BL-kiesést követően kárpótolta tehát valamelyest a csapat a szurkolóit a kétgólos sikerrel.

A City kapitánya, Vincent Kompany mindent megtett, hogy ne törjön meg a 105 éves átok: a tizedik percben összeszerencsétlenkedett egy piros lapot, nehéz helyzetbe hozva a csapatát. A többiek a 80 perc emberhátrány ellenére is kontrollálni tudták a meccset. A győzelem leginkább a pazar csavarós gólt és okos gólpasszt jegyző David Silva érdeme volt. A második találatot Edin Dzeko szerezte a kis spanyol átadásából, a bosnyák csatár több mint 800 perces gólcsendet tört meg. Győzelmével a kékebbik manchesteri klub második a tabellán hat ponttal lemaradva a Chelsea mögött, de a Pellegrini-gárda két mérkőzéssel kevesebbet játszott. Hull City–Manchester City 0-2 (Gólszerzők: David Silva 14., Dzeko 90.) A többi találkozó közül érdemes kiemelni a Gera Zoltánt a 75. perctől bevető West Bromwich walesi győzelmét és a tabella legalján porosodó Fulham kapott gól nélküli sikerét a Newcastle ellen. A legtöbb gólt a hazai pályán rendre szépeket mutató Southampton meccse hozta: a szentek 4-2-re verték az egyre lejjebb csúszó Norwichot. Gólt nem, nyolc sárga lapot viszont láthattak a nézők a kiesési rangadón a Sunderland és a Crystal Palace jóvoltából. Az élcsapatok közül az Everton a liga leggólerősebb hátvédjének, Seamus Colemannek a 90. percben szerzett góljával tudta legyűrni a Cardiff City-t; a bekk idei hatodik góljának tapsolhattak a Goodison Parkban. Eredmények: Hull City-Manchester City 0-2 (Gólszerzők: David Silva 14., Dzeko 90.) Everton-Cardiff City 2-1 (Deulofeu 59., Coleman 90., ill. Cala 68.) Fulham-Newcastle United 1-0 (Dejagah 68.) Southampton-Norwich City 4-2 (Schneiderlin 5., Lambert 57., Rodriguez 72., Gallagher 90., ill. Elmander 85., Snodgrass 86.) Stoke City-West Ham United 3-1 (Odemwingie 32., 79., Arnautovic 69. ill. Carroll 5.) Sunderland-Crystal Palace 0-0 Swansea-West Bromwich Albion 1-2 (Lamah 5., ill. Sessegnon 52., Mulumbu 85.) Aston Villa-Chelsea 18:30-tól