Szalai gólja is kevés volt a Schalke feltámasztásához

Fotó: AFP PHOTO / AFP PHOTO

-

A Schalke sima vereséget szenvedett Stuttgartban, így ahelyett, hogy tapadna a második Dortmundra, most már maga mögé kell tekingetnie a Bundesligában.

A vendégeknél Szalai Ádám csereként beállva lőtt szépítő gólt a 69. percben.  Három perccel később egy jobb oldali szögletet közelről juttatott a hálóba, ám a labda kikanyarodása miatt a bíró nem adta meg a gólt. A magyar csatár 26 bajnokin 7 gólnál tart ebben az idényben. A másik vasárnapi meccsen a Leverkusen idegenbeli győzelemmel jött közelebb a harmadik Schalkéhoz. Bundesliga, 31. forduló VfB Stuttgart–Schalke 3-1 (1-0) gól: Harnik 23., 59., Cacau 54., ill. Szalai 69. Nürnberg–Leverkusen 1-4 (1-1) gól: Plattenhardt 26., ill. Spahic 16., 80., Boenisch 48., Hilbert 87. Az élcsoport: 1. Bayern 81, 2. Dortmund 64, 3. Schalke 58, 4. Leverkusen 54 pont