Sorozatban hatodik kupadöntőjét is megnyerte a Veszprém

Fotó: MTI/Kovács Anikó

Magabiztos győzelmet aratva története 23. kupáját húzta be az MKB-MVM Veszprém a Pick Szeged ellen.

Mikler Rland remek védéseinek köszönhetően a Szeged kezdte jobban a találkozót, de az első félidő közepére meg tudta fordítani az állást a címvédő Veszprém. Innentől kezdve fej-fej mellett haladt a két csapat, és a szünetben is döntetlenre állt a kupadöntő. Fordulás után az emberhátrány perceit ki tudta védekezni a Szeged, ezt követően viszont gyorsan ellépett három góllal a Veszprém. Mivel Nagy Lászlóék védekezése kiválóan összeállt erre az időszakra, a Szeged sokszor nemhogy gólt nem lőtt, de még lövőhelyzetet sem tudott kialakítani. Ennek köszönhetően a hajrához is három-négy gólos veszprémi előnnyel érkeztek meg a csapatok, de végül sikerült Carlos Ortega csapatának beállítania a tavalyi döntőn elért különbséget, és zsinórban hatodszor, hatgólos különbséggel nyerte meg a Magyar Kupa döntőjét. A bronzmeccset délelőtt 24–20-ra a Tatabánya nyerte a Gyöngyös ellen.

Férfi Magyar Kupa, döntő

MKB-MVM VESZPRÉM–PICK SZEGED 27-21 (13-13) VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Chema Rodriguez, Gulyás 2, Ilics 8 (5), Iváncsik G. 3, Iváncsik T. 1, Jamali, Mocsai, Nagy L. 5, Ruesga, Schuch, Sulic 4, Terzic 1, Ugalde 3, Vilovski. Edző: Carlos Ortega. SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 2, Balogh Zs. 3, Blazevic, Hegedüs, Ilyés 1, Kekezovics 2, Larholm 3 (3), Laszica, Mindegía 2, Parrondo, Prce 5, Vadkerti 1, Vranjes 1, Zubai 1. Edző: Juan Carlos Pastor. Kiállítások: 8, ill. 14 perc Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3