Sofron mesterhármasa kevés volt, büntetőkkel kaptunk ki Ausztriától

Fotó: MTI/Kovács Tamás / MTI/Kovács Tamás

A magyar jégkorong válogatott még soha nem tudta legyőzni az osztrák nemzeti csapatot – ezúttal is csak egy gól kellett volna hozzá.

A magyar válogatott a Papp László Sportarénában készül a jövő héten kezdődő világbajnokságra, méghozzá két olyan alakulat ellen amelyik ott volt Szocsiban az olimpián, és ott lesz Szöulban is az A-csoportba való fel- illetve visszajutásért folyó vébén. Szombat délután Ausztria ellen játszott izgalmas meccset a magyar csapat, melyen mindhárom harmad döntetlenre végződött – emberelőnyből is ugyanannyit, hármat használt ki mindkét csapat. Sofron István mindhárom harmadban feliratkozott eggyel ebből a fajtából, és tíz perccel a vége előtt még Varga Arnold góljával a vezetést is visszaszerezte a hazai csapat, de öt perccel a rendes játékidő vége előtt jött Brian Lebler egyenlítő gólja így jöhetett az extra játékidő. A hosszabbításban osztrák helyzetek után a magyar válogatott megúszott egy észrevétlenül maradt, talán a gólvonal mögé csorgó korongot, majd Mihály Árpád rontott ziccert, de gól nem esett, így jöhetett a szétlövés, amelyben Thomas Hundertpfund szerezte az egyetlen, az osztrákok számára győzelmet jelentő találatot. A magyar válogatott vasárnap délután Szlovéniával találkozik. MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 4–5 (1–1, 1–1, 2–2) – h. u., szétlövéssel Gólszerző: Sofron (11., 25., 42. – mindhárom emberelőnyből), Varga A. (50.), ill. Koch (5.), Ganahl (35. – emberelőnyből), Schumnig (50. – emberelőnyből), Lebler (55. – emberelőnyből), Hundertpfund (65. – győztes lövés) Kiállítás: 14, ill. 12 perc