Schürrle 17 perc alatt rúgott hármat, zakózott az Arsenal

Fotó: Getty Images / István Hajdu

A csatárgondokkal küzdő Chelsea-nek az eddig bajnoki gól nélkül álló André Schürrle triplájára volt szüksége a Fulham legyőzéséhez.

Habár Fernando Torres kezdett a Chelsea centereként, a játékok a német Schürrlére jöttek ki, aki ugyan még nem szerzett gólt a Chelsea-ben bajnoki meccsen, de most olyan magabiztossággal vagdosta be a labdákat Maarten Stekelenburg kapujába a második félidő első felében, ahogyan Torres tette azt pályafutása legszebb éveiben. A fordulás után egy jól megnyomott 20-25 perces periódus elég volt a Chelsea-nek erőfölénye érvényesítéséhez a kvázi derbin, a Fulham csak szépíteni tudott Johnny Heitinga szöglet utáni találatával a hajrában. Mivel a teljesen egyenrangú félként fellépő Stoke City otthonában játszó Arsenal vereséget szenvedett a Laurent Koscielny kezezéséért megítélt tizenegyessel, a tabellát vezető Chelsea négy pontra lépett el az Arsenaltól. Arséne Wenger csapatát a Liverpool is utolérheti, amennyiben győzni tud Southamptonban – a Man City a hétvégén nem játszik bajnokit, csak ligakupadöntőt. Premier League, 28. forduló Fulham–Chelsea 1–3 Gólszerző: Heitinga (74.), ill. Schürrle (52., 65., 68.) Stoke City–Arsenal 1–0 G.: Walters (76. – tizenegyesből) Everton–West Ham United 1–0 Hull City–Newcastle United 1–4 A Sunderland–West Bromwich Albion meccset a vasárnapi Man City–Sunderland ligakupadöntő miatt későbbre halasztották.