Rossz kapuba fejelt Terry, kikapott a Chelsea

Fotó: Getty Images / István Hajdu

Óriási meglepetés vezette fel a szombat esti Arsenal-ManCity rangadót a Premier Legue-ben. A Chelsea londoni fellépésén José Mourinho gárdája vereséget szenvedett a gyengécske Crystal Palace-tól.

A portugál menedzser szokásához híven most se nagyon rotált, a bevethető legjobb csapatát küldte ki a kiesés ellen küzdő Palace vendégeként. Rettentően unalmas  első félidőt követően a másodikban John Terry öngólja hozott változást, ám utána nem a bajnoki címre hajtó kékeknek, hanem a kontrákból sokszor veszélyeztető pirosaknak akadt több lehetőségük. Az utolsó percekben öt támadóval rohamozó Chelsea-nek egy igazán nagy helyzete volt a végén, de Julian Speroni kapus bravúrral védte Eden Hazard lövését. A CP 22 év után tudta megverni a Chelsea-t. Crystal Palace v Chelsea - Premier League - A vereséggel bajban vannak Lampardék, mert a Liverpool holnapi esetleges győzelmével átveheti a vezetést a tabellán, nem beszélve a vesztett pontok tekintetében jobban álló Manchester Cityről. A többi meccs közül kiemelkedik a hat gólt hozó West Brom-Norwich, melyen a 96. percben egyenlítettek a vendégek, a hazai csapatban Gera Zoltán a 85. perctől volt a pályán. A forduló eredményei: A Manchester United győzelméről ide kattintva olvashat. Crystal Palace-Chelsea 1–0 (Terry 52. – öngól) Southampton-Newcastle 4–0 (J. Rodriguez 45., 89., Lambert 49., Lallana 71.) Stoke City-Hull City 1–0 (Odemwingie 62.) Swansea-Norwich 3–0 (De Guzmán 30., 38., Routledge 75.) West Bromwich-Cardiff City 3–3 (Amalfitano 2., Dorrans 9., Bifouma 94., ill. Mutch 30., Caulker 73., Daehli 96.) A Bundesliga szombatjáról ide kattintva tájékozódhat.