Rooney a félpályáról lőtt gólt, idegenben nyert a Manchester United

Fotó: Julian Finney/Getty Images / István Hajdu

-

A Man United válogatott támadója a szezon egyik legnagyobb dugójával szerzett vezetést a West Ham United ellen a szombat kora esti találkozón.

Wayne Rooney a hetedik perc legvégén testtel odébb tette James Tomkinst, majd a felpattanó labdát félfordulatból, azonnal a kint álló Adrián kapuja felé küldte, aki nem tudott mit kezdeni a nyolcadik perc elején az égből lehulló atombombával, és a hét közben, az Olympiakosz kiverésével lendületet kapó United már előnyben is volt. A találat kicsit felpiszkálta a hazaiakat, de igazán nagy veszélyt nem tudott teremteni a londoni alakulat. Kevin Nolanék az egész meccsen csak egyszer találták el David De Gea kapuját, viszont Rooney bő félóra játék után második gólját is meglőtte egy kontra végén, amivel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó. A manchesteri alakulat a hetedik helyen áll, két ponttal a Tottenham Hotspur mögött. Premier League, 31. forduló West Ham United–Manchester United 0–2 Gólszerző: Rooney (8., 33.) A délutáni meccsek eredményeit itt éri el. A többi topligában: A Serie A-ban Ciro Immobile mesterhármasával már vezeti az olasz bajnokság góllövőlistáját, Torino–Livorno 3–1 (Immobile 25., 60., 67., ill. Siligardi 89.) A Bundesligában a Gladbach fél óra alatt lezúzta a Herthát, és ezzel véget vetett kilenc meccse tartó nyeretlenségi sorozatának, Mönchengladbach–Hertha 3–0 (Arango 28., Kruse32., Raffael 40.) A Primera División szombat délutáni meccsein összesen egy gól született, viszont legalább mindkét vendégcsapatnál volt egy kiállítás, Granada–Elche 1–0 (Brahimi 63., kiállítva: Sapunaru 71.) Espanyol–Levante 0–0 (kiállítva: Casadesus: 88.)