Ronaldo gólja utolérhetetlen volt

Fotó: /

-

Mintha sejtették volna, hogy nem lesz esélyük Ronaldóéhoz fogható gólt szerezni, Európa topjátékosai szerényre vették a vasárnapot. Az Atléticót egy finomkodó mellkas keverte bajba, a Roma tönkreverését egy sarkazós gólpassz indította el, a Valencia, a Milan ás az Inter sikereit is közeli fejesek alapozták meg.

A Premier League hadat üzent a vasárnapi gólösszefoglalónak, és két többre érdemes meccsből mindössze egyetlen találattal szúrta ki a szemünket. Hiába játszott otthon az Arsenal és a Chelsea is egy-egy kiscsapat ellen, csak az előbbi meccsén esett gól. Giroud fejese mellé a Chelsea csak egy Schürrle és egy David Luiz-kapufát tudott letenni, és a Norwich elleni 0-0-val végleg elköszönt a bajnoki címtől. Utóbbi meccsen így a kékek egyik korábbi legendája volt kénytelen nagyot alkotni: a 90. szülinapját két hét múlva ünneplő Roy Bentley a félidőben a gyepen parádézott. A korábbi focista 1948 és 1956 között 150 bajnoki gólt szerzett.

A spanyol bajnokságban a nap utolsó meccsének utolsó percei hozták el a hétvége gólját: Cristiano Ronaldo a kapunak háttal a levegőből sarkazva mentett pontot a Realnak a Valencia ellen. Ancelotti csapata ezzel együtt nem lehet boldog, ha az Atlético hozza a két hátralevő bajnokiját, akkor már nem tudják befogni. A 2-2-re végződő Real-Valencia találkozó harmadik gólja is kiemelkedik a hétvége kavalkádjából, Parejo egy mintaszerű beadást 16 méterről kapásból lőtt a bal alsó sarokba, majd ünneplés helyett a fenekén maradt, miután volt csapata ellen talált be. A Real botlása mellett az éllovas Atléticónak belefért egy vereség a Levante otthonában. A BL-ben szintén döntős madridi csapatot saját focistája indította el a lejtőn. Filipe Luis nem lehet tudni mit akart a Levante szögleténél, talán egy finom mozdulattal kiterelni a labdát, de végül a melléről védhetetlenül vágódott a kapuba.

La Liga, 36. forduló: Levante–Atletico Madrid 2-0 Almeria–Betis 3-2 Real Madrid-Valencia 2-2 Sevilla-Villarreal 0-0

Az olasz bajnokságban az eddig sereghajtó Catania bajnokká avatta a Juventust, a VS-en a szurkolója által megénekelt Roma 4-1-es elverése példa nélküli ebben az idényben. A hazaiaknál egy sarkazós gólpassz, a vendégeknél Totti kapáslövése miatt is érdemes megnézni a meccs videóját. A Livorno nyolcgólos meccsen kapott ki az Udinésétől, a vendégek Paulinho góljával még vezettek, a látványos szabadrúgás végül nem ért pontot, de az összefoglalóba odaért. A nap egyik legfontosabb Serie A-gólját Nigel De Jong fejjel szerezte, aki ezzel eldöntötte az Inter eleni városi derbit a Milan javára.

Paulinho Goal ~ Udinese VS Livorno 0-1 ~ 04/05/14 by All_Goals

Serie A, 36. forduló: Catania-Roma 4-1 gól: Izco 26., 34., Bergessio 55., Barrientos 79., ill. Totti 37. Milan-Inter 1-0 gól: De Jong 65. Chievo-Torino 0-1 Genoa-Bologna 0-0 Parma-Sampdoria 2-0 Udinese-Livorno 5-3 Az élcsoport: 1. Juve 93 pont (35 meccs), 2. Roma 85 (36), 3. Napoli 69 (35).