Ronaldo duplájával Dortmundban nyert a Real

Fotó: AFP / ODD ANDERSEN

-

A Borussia Dortmund hazai pályán 3-1-re kikapott a címvédő Real Madridtól a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, így nehéz helyzetbe került a továbbjutást illetően.

A kifejezetten élvezetes találkozó sok helyzetet hozott, amelyekkel a királyi gárda sáfárkodott jobban: Gareth Bale szerzett vezetést a spanyoloknak, majd a második félidő elején Cristiano Ronaldo duplázta meg az előnyt. Ugyan Pierre-Emerick Aubameyang szépített, de a portugál aranylabdás a második találatával eldöntötte a három pont sorsát.

A csoport másik meccsén Harry Kane mesterhármasával győzött a Tottenham Hotspur az APOEL vendégeként, így a németeknek hat pont a hátrányuk a Reallal és a Tottenhammel szemben is. A ciprusiaknál kezdő volt Sallai Roland, akit a 62. percben lecseréltek.

A keddi játéknapon a Sevilla is egy mesterhármassal győzött: Wissam Ben Yedder a Maribor hálójába talált háromszor. A kvartett másik találkozóján nem bírt egymással a Szpartak Moszkva és a Liverpool, így mindkét gárda két döntetlennel várja a folytatást.

Gulácsi Péter csapata, a BL-újonc RB Leipzig 2-0-ra kikapott a Besiktas vendégeként. A magyar válogatott kapus védte a német csapat kapuját.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

E csoport:
Szpartak Moszkva (orosz)-FC Liverpool (angol) 1-1 (1-1)
gól: Fernando (23.), illetve Coutinho (31.)

Sevilla (spanyol)-Maribor (szlovén) 3-0 (2-0)
gól: Ben Yedder (27., 38., 83., a harmadikat 11-esből)

Az állás: 1. Sevilla 4 pont, 2. FC Liverpool 2 (3-3), 3. Szpartak Moszkva 2 (2-2), 4. Maribor 0

F csoport:
Manchester City (angol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-0 (0-0)
gól: De Bruyne (48.), Sterling (90.)

SSC Napoli (olasz)-Feyenoord (holland) 3-1 (1-0)
gól: Insigne (7.), Mertens (49.), Callejon (70.), illetve Amrabat (93.)
Az állás: 1. Manchester City 6 pont, 2. SSC Napoli 3 (4-3), 3. Sahtar Donyeck 3 (2-3), 4. Feyenoord 0

G csoport:
AS Monaco (francia)-FC Porto (portugál) 0-3 (0-1)
gól: Aboubakar (31., 70.), Layun (89.)

Besiktas (török)-RB Leipzig (német) 2-0 (2-0)
gól: Babel (11.), Talisca (43.)
Az állás: 1. Besiktas 6 pont, 2. FC Porto 3, 3. RB Leipzig 1 (1-3), 4. AS Monaco 1 (1-4)

H csoport:
APOEL (ciprusi)-Tottenham Hotspur (angol) 0-3 (0-1)
gól: Kane (39., 62., 67.)

Borussia Dortmund (német)-Real Madrid (spanyol) 1-3 (0-1)
gól: Aubameyang (54.), illetve Bale (18.), Ronaldo (50., 79.)
Az állás: 1. Tottenham Hotspur és Real Madrid 6 pont (6-1), 3. Borussia Dormund 0 (2-6), 4. APOEL 0 (0-6)