Ronaldo csodagólja sem volt elég a Realnak

Fotó: Getty Images / Getty Images

-

A Real Madrid nem tudta kihasználni az Atlético vereségét, és csak döntetlenre végzett a Valanciával a spanyol bajnokságban. A Serie A városi rangadóján a Milan legyőzte az Intert.

A Real Madrid kétszer is hátrányba került a Valencia ellen, és végül nem is tudta kiharcolni a három pontot. A második félidőben 0-1-nél a Bayern elleni győztes BL-elődöntő hőse Sergio Ramos villant (épp amikor már úgy nézett ki, a hazai kapus mindent ki fog védeni), a védő harmadik gólját fejelte a héten. Sokáig nem örülhetett, Parejo kilőtte a bal alsót a túl oldalon (1-2), ünneplés nélkül, miután korábbi klubjának okozott gondot. A hajrában jött a hétvége mozdulata, Ronaldo a kapunak háttal a levegőből sarkazott gólt (2-2), de a találata után már nem volt többre képes a Real. Ronaldóéknak még három meccsük van, de ha a vasárnap vereséget szenvedő Atlético hozza a két hátralevő bajnokiját, akkor már nem tudják befogni. La Liga, 36. forduló: Real Madrid-Valencia 2-2 gól: Sergio Ramos 60., Cristiano Ronaldo 92., ill. Mathieu 44., Parejo 65. Az élen: 1. Atlético 88 pont (36), 2. Barca 85 (36), 3. Real 83 (35) Serie A: Milan-Inter 1-0 gól: De Jong 65.