Ronaldo beérte Puskást, győzelemmel ment tovább a Real és a Chelsea is

Fotó: Getty Images / István Hajdu

A Real Madrid valójában már az odavágón eldöntötte a párharc sorsát, így ezúttal felszabadultan focizhatott, míg a Chelsea szintén kedvező pozícióból kezdhette meg a nyolcaddöntő visszavágóját.

A Real ezúttal is jobban kezdett, és húsz perc elteltével már vezetett is Cristiano Ronaldo góljával, de ekkorra már túl voltak a hazaiak Jesé súlyosnak tűnő térdsérülésén, akit Gareth Bale váltott az első percekben. A Schalke gyorsan egyenlíteni tudott egy szerencsésen megpattanó lövéssel, és a félidő végén kicsit fel is tudott pörögni, de a lendület csak a második félidő elejéig tartott, és akkor sem volt igazán meggyőző a vendégek játéka. Szalai Ádám a szünetben váltotta Klaas-Jan Huntelaart, de nem sokat tudott hozzátenni a Schalke játékához. Az irányítás végig a hazaiak kezében volt, akik gyakorlatilag annyit lőhettek volna, amennyit akarnak, de csak kettőt pakoltak be Ralf Fahrmann kapujába egy perc alatt: előbb C. Ronaldo szerezte meg 242. gólját Real-mezben, amivel utolérte Puskás Ferencet, majd Álvaro Morata talált be, amivel beállította a végeredményt. A két társaság nem volt egy súlycsoportban. Samuel Eto'o megszerzi a vezetést a Chelsea-nek Samuel Eto'o megszerzi a vezetést a Chelsea-nek A Chelsea nem ekkora különbséggel, de hasonló magabiztossággal jutott tovább a Stamford Bridge-en. Eto'o már a negyedik percben megszerezte a vezetést, és még a szünet előtt tovább növelte előnyét a hazai alakulat, miután egy szögletet követően passzírozta be a vendégek kapujába a labdát Gary Cahill. A két gól között, illetve a második félidőben is a Chelsea volt kezdeményezőbb, rendre veszélyt tudtak teremteni Fernando Muslera kapuja előtt, Didier Drogbáék viszont egyszer sem tudták megtornásztatni Petr Cechet, és így esélyük sem volt a továbbjutás kiharcolására, a Chelsea a papírformát érvényesítve, teljesen megérdemelten ment tovább. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők Real Madrid–Schalke 04 3–1 Gólszerző: C. Ronaldo (21., 74.), Morata (75.), ill. Hoogland (31.) Továbbjutott: a Real Madrid 9–2-es összesítéssel Chelsea–Galatasaray 2–0 G.: Eto'o (4.), Cahill (42.) Tj.: a Chelsea 3–1-es összesítéssel