Reus triplájával nyert a Dortmund, végre megállították a Bayernt

Fotó: Getty Images / István Hajdu

A Bundesliga két BL-résztvevő csapata egyaránt gólgazdag mérkőzést játszott a szombati játéknapon. A tartalékos Bayern otthon nem tudta megverni a Hoffenheimet, miközben a Dortmund kétgólos hátrányt fordított meg Stuttgartban.

A már bajnok Bayern München kispadja kis túlzással erősebb volt mint a kezdője, ami nagyrészt érthető, hiszen jövő héten a Manchester Uniteddel játszik Guardiola együttese. Starke, Contento, Van Buyten, Shaqiri és Pizarro kaptak például lehetőséget, aminek pontvesztés lett az ára, bár gyaníthatóan senkit sem izgat különösebben ez a 3-3. Bayern Muenchen v 1899 Hoffenheim - Bundesliga - A Borussia Dortmund ellenben nagyon odatette magát svábföldön, ahol a 19. percben 2-0-ra vezetett ellene a kiesés elől menekülő Stuttgart. A fordulatot Niedermeier piros lapot és tizenegyest érő szabálytalansága hozta meg a 67.percben: a korábban szépítő gólt szerző Marco Reus értékesítette a büntetőt, majd a 83.-ban a győztes találatot is megszerezte. Érdekesség, hogy sérülés miatt le kellett cserélni Michael Weiner játékvezetőt, emiatt hat perccel tovább tartott a rendes játékidő. Győzelmével a Dortmund visszaelőzte a Schalkét a táblázaton, így második. A forduló eredményei: Schalke 04-Hertha BSC 2-0 (Gólszerzők: Obasi 16., Huntelaar 46.) Bayer Leverkusen-Braunschweig 1-1 (Kiessling 53.- tizenegyesből, ill. Reichel 47.) Bayern München-Hoffenheim 3-3 (Pizarro 31., 40., Shaqiri 34., ill. Modeste 23., Salihovic 44., Firmino 75.) Mainz 05-Augsburg 3-0 (Bungert 23., Hitz 38.-öngól, Geis 83.) VfB Stuttgart-Borussia Dortmund 2-3 (Gentner 9., Harnik 19., ill. Reus 30., 68.- tizenegyesből, 83.) Wolfsburg-Eintracht Frankfurt 2-1 (Olic 69., Naldo 89. ill. Aigner 11.) A Premier League szombatjáról ide kattintva olvashat, az olasz bajnokságról itt, a spanyolról erre talál információkat.