Brazíliában múlatta az időt Kisbandi. Habár az alvilági leszámolások egyik kirobbantójának tartott Lakatos Andrást három évvel ezelőtt Budapesten igazoltatták a rendőrök, akkor nem volt ellene érvényes elfogatóparancs. A kilencvenes évek elején bankalapításra készült, de nem kapott engedélyt. A maffia akkortájt olajszőkítésből gazdagodott, amivel időnként a mai politikai előtt jobb- és baloldali tagjait is összefüggésbe hozzák.
Brazíliában elfogták L. Andrást - közölte a rendőrség. Lakatos Andrásról van szó, akit korábban a sajtóban Kisbandi néven, az alvilág pénztárosaként emlegettek. A rendőrség honlapján közzétettek szerint a brazil hatóságok négy napja, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda jelzése alapján fogták el és vették őrizetbe az 53 éves férfit, aki ellen csalás miatt adott ki nemzetközi és európai elfogatóparancsot a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság.
Lakatos András 14 évvel ezelőtt
A bíróságon ezekben a hónapokban is sűrűn emlegetik
A Fővárosi Törvényszéken jelenleg is folyik az a per, amelyben Portik Tamást több alvilági leszámolásos ügyben is felbujtással vádolják. A vádirat szerint Portik kezdeményezésére gyilkolták meg 1996. november 1-jén Prisztás Józsefet, aki az akkoriban busásan jövedelmező adócsalásnak, az olajszőkítésnek egy tipikus alakja volt.
Portik Tamást viszik a tárgyalásra
Másfél évtizede egyszer már hazahozták Kisbandit
A kilencvenes évek elején elkövetett bűncselekmények miatt 1996-ban egyszer már kezdődött egy büntetőper, amelyben Kisbandi is vádlott volt, azonban Lakatos András akkor az Egyesült Államokba távozott, ezért vele szemben felfüggesztették az eljárást. A férfit 2000 júniusában nemzetközi elfogatóparancs alapján kerítette kézre az FBI a floridai Miamiban, és hosszas kiadatási eljárást követően 2001 februárjában szállították Magyarországra. Ezt követően üzletszerűen elkövetett csalás és közokirat-hamisítás miatt elítélték, két év és nyolc hónap börtönt kapott.
Úgy neveztek el az alvilág pénztárosának, hogy 1995-96-ban létre akartam hozni egy bankként működő pénzintézetet, aminek minden feltételét megteremtettük, de nem kaptunk engedélyt, és mivel tudták, hogy én mindenkit ismerek az éjszakából, később a kettőt összekötötték. Ez csak akkor született, és ezt az újságok találták ki, amikor elhagytam az országot. Előtte nem neveztek így.
Tanulságosak azok a mondatai is, amelyekben a magyarországi üzleti lehetőségeket taglalja.
Bár most 5 éve nem voltam az országban, üzleti lehetőségek mindig vannak. Azt el kell kerülni, hogy bárkinek problémája legyen belőle, de ugye minden üzletnek van bizonyos rizikója is. Véleményem szerint Magyarországon adottak a lehetőségek arra, hogy megfelelő tőkével pénzt lehessen keresni, de minden jó üzlet alapja a megfelelő kapcsolatrendszer.
Olajszőkítők kora
Az olajjal való üzletelést a parlamenti törvényhozás tette lehetővé a kilencvenes évek elején. Részben azzal, hogy szociális okokra hivatkozva a háztartási tüzelőolajat nem terhelték jövedéki adóval, a gázolajat pedig igen. Másrészt azzal, hogy lehetővé tették a halasztott vámfizetést, ami visszaélésekre adott lehetőséget. Bár a vámosok hivatalosan megszínezték azokat az olajszállítmányokat, amelyek adómentesek voltak, ám a színezéket utóbb el lehetett tüntetni (szőkíteni), így máris dízelként, vagyis jóval drágábban lehetett értékesíteni azt.