Potyogtak a gólok a Serie A-ban

Fotó: Giuseppe Bellini/Getty Images / Giuseppe Bellini/Getty Images

29 dugót szereztek a csapatok a hat vasárnap délutáni bajnokin.

A harmadik helyét biztosan őrző Napoli többek között Gonzalo Higuaín triplájával nyert a közel egy félidőt emberhátrányban játszó Lazio elleni rangadót, az Inter pedig szintén négy gólt szerezve vetett véget négy meccse tartó nyeretlenségi sorozatának – a milánóiak a korán tíz főre fogyatkozó Sampdorián vezették le frusztrációjukat. Veronában nyolc gólt szórtak a csapatok: a hazai alakulat szerzett vezetést, majd a Fiorentina gurított három gólt, emberelőnybe is került, és a végén pakolt be még kettőt az egy gólra fölkapaszkodó Veronának. A Torino a 92. és a 93. percben szerzett gólokkal fordított, a livornói gólfesztiválon pedig Alberto Paloschi szerzett mesterhármast. A Bologna és a Parma még ebédidőben felezte el egymással a pontokat. Napoli–Lazio 4-2 Gólszerző: Mertens (41.), Higuaín (50., 67., 94. – az elsőt 11-esből), ill. Lulic (21.), Onazi (82.) Kiállítva: Cana (48.) Sampdoria–Inter 0-4 G.: Icardi (13., 63.), Samuel (61.), Palacio (79.) K.: Éder (20.) Verona–Fiorentina 3-5 G.: Sala (14.), Toni (73. – 11-esből), Iturbe (91.), ill. Cuadrado (31.), Aquilani (44., 86.), Valero (63.), Matri (83. – 11-esből) Torino–Genoa 2-1 G.: Immobile (92.), Cerci (93.), ill. Gilardino (85.) Livorno–Chievo 2-4 G.: Siligardi (6.), Paulinho (34. – 11-esből), ill. Paloschi (9., 45+2., 56. – a harmadikat 11-esből), Thereau (23.) Bologna–Parma 1-1 G.: Cherubin (44.), ill. Palladino (79.)