Nyert a United, kikapott a Leverkusen

Fotó: Getty Images / István Hajdu

A Wayne Rooney szerződését meghosszabbító Manchester United számára nem okozott gondot idegenben a Crystal Palace, a Bayer Leverkusen viszont a Wolfsburg ellen folytatta rossz sorozatát.

A folyamatosan fölényben játszó és támadó Unitednek a fegyelmezetten és koncentráltan védekező Palace egy órán keresztül tudott ellenállni, akkor viszont Maruan Samah szabálytalankodott Patrice Evrával szemben a hazaiak tizenhatosán belül. Evrát ápolni is kellett, a megítélt büntetőt pedig Robin van Persie értékesítette, amihez hat perccel később hozzátett még egyet Wayne Rooney, aki a héten írta alá új szerződését, amely 2019-ig köti a Unitedhez, és amelynek értelmében heti 300 ezer fontot (több mint 110 millió forint) fog keresni. A mérkőzés utolsó harmadában próbált támadni a Palace, helyzetekig is jutott, de nem tudta bevenni David de Gea kapuját. A United jelenleg öt pontra van a holnap játszó, még Európa-liga indulást érő ötödik helyen álló Tottenhamtől. Premier League, 27. forduló Crystal Palace–Manchester United 0–2 Gólszerző: Van Persie (62. – tizenegyesből), Rooney (68.) A forduló korábbi eredményeit ide kattintva éri el.   A svácji válogatott Ricardo Rodríguez A svácji válogatott Ricardo Rodríguez A Bundesliga koraesti meccsén a hét közben a PSG által helybenhagyott Bayer Leverkusen látogatott Wolfsburgba. A VfL az első negyedóra vége felé szerzett vezetést Bas Dost találatával, amit az első félidő végén még ki tudott egyenlíteni Sidney Sam góljával a magát aktiváló 'Kusen. A második félidő első fele megint a hazaiaké volt, Luiz Gustavo közelről szerezte meg újra a vezetést a hazaiaknak, majd Ricardo Rodríguez vágta be a saját büntetője után kipattanó labdát, és akármennyire is próbálkozott a hátralévő időben a vendégcsapat, nem tudott gólt szerezni. Sami Hyyppia csapata így maradt a második helyen, miután a Dortmund is kikapott, de hátránya a Bayernnel szemben 19 pontra nőhet, amennyiben Lahmék vasárnap legyőzik a Hannover csapatát. A Leverkusen legutóbbi három tétmeccsét elveszítette. Bundesliga, 22. forduló VfL Wolfsburg–Bayer Leverkusen 3–1 G.: Dost (13.), Luiz Gustavo (58.), Rodríguez (73. – tizenegyesből), ill. Sam (45.) A délutáni mérkőzések eredményeit itt találja.