Női kézi: csoportelső a Győr, a Midtjyllanddal játszik a BL-döntőért

Nyögvenyelős mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó körében a Larvik ellen, de a lényeg, hogy meglett a két ponttal együtt a csoportelsőség is.

A meccs „természetesen” az EHF elleni tüntetéssel indult a hazai publikum jóvoltából. A zöld-fehér szurkolók végig fütyültek a BL-himnusz alatt, ezzel tiltakozva Milena Knezevic Görbicz Anita lefejeléséért kapott mindössze két mérkőzéses eltiltása miatt. A vendég norvégoknál a legendás kapus, Cecile Leganger nem állt rendelkezésre, ott volt viszont a parketten a győri beállós, Heidi Löke testvére, aki szintén ezen a poszton játszik, így tehát a két nővér egymást gyűrhette a hatvan perc alatt. Inkább a Larvik diktálta az iramot az első percekben, rendre vezetett egy-két góllal. Ambros Martin sokat forgatta a hazai csapatot, igyekezett mindenkinek lehetőséget adni. Az utolsó 16 percre vette át a Győr az irányítást, feljavult a védekezés is, melynek eredményeként az említett bő negyedórás periódusban csak három gólt lőtt a Larvik. Fordulás után az első félidőben akadozó támadójáték is életjeleket mutatott, és bár a vendégek a Hammerseng-Edin kettősnek hála rendre tartották a lépést, a végjátékra sikerült kétgólos előnnyel nekifutni. A 31-29-es végeredményt Bulatovics hatodik gólja állította be, ami azt jelentette, hogy az ETO megnyerte a csoportját és a májusi budapesti Final Four elődöntőjében a dán Midtjyllanddal találkozik. Győri Audi ETO KC-HK Larvik 31-29 (14-12) Itthon a női Magyar Kupában a Ferencváros az Érddel találkozott a negyeddöntőben. A Szabó Edina irányította érdiek ebben az idényben még nem tudtak pontot se szerezni a Fraditól. Ez most sem sikerült, hiába tartották szinte végig a lépést az esélyesebb népligetiekkel, a vendég zöld-fehérek 31-29-re győztek és jutottak be a legjobb négy közé.