Nincs meglepetés, a City az angol bajnok

Fotó: Getty Images / Alex Livesey / Getty Images / Alex Livesey

-

A manchesteri alakulat és a Liverpool is győzött, így két pont előnnyel Manuel Pellegrini csapata végzett az élen.

Az ismét tompának tűnő Liverpool  megint nem tudott mit kezdeni egy mélyen és zártan védekező ellenféllel, Alan Pardew ugyanis a három középső védő mellé a többieket is hátravonta a Newcastle tizenhatosa elé, a Pool pedig nemhogy gólt nem tudott szerezni, helyzetbe sem került. Egy kontra végén viszont a Newcastle megszerezte a vezetést Martin Skrtel öngóljával, és Manchesterben a City is megmutatta, hogyan kell feltörni egy saját büntetőterületét megszálló brigád védelmét: Samir Nasri távoli lövéssel vette be a West Ham kapuját. Mivel a Liverpool csak úgy lehetett volna bajnok, ha győz, és a WHU is megveri a Cityt, azzal, hogy a csapatkapitány Vincent Kompany fordulás után növelte a manchesteriek előnyét, gyakorlatilag el is dőltek a lényegi kérdések. Ami maradt: tud-e győzelemmel búcsúzni a Liverpool, és Luis Suárez dönt-e gólrekordot. Nasri góljával indult a buli Manchesterben Nasri góljával indult a buli Manchesterben A Pool a 63. percben a City tizenhatosának bal sarkától végezhetett el szabadrúgást, Gerrard hosszú kapufához ívelt labdáját a kezdőbe visszakerült védő, Daniel Agger kotorta be, kevesebb, mint két perccel később pedig ugyanilyen szituációból Daniel Sturridge volt eredményes, vagyis a Liverpool villámgyorsan fordított. Ráadásul közvetlenül a gól után a Newcastle-ben valószínűleg utolsó meccsét játszó Shola Ameobi szövegelt a bírónak és állíttatta ki magát, a végén pedig a csereként beállt Paul Demmett tarolta le Suárezt piros lapot érően, úgyhogy a hazaiaknak az utolsó percekben már csak passzolgatniuk kellett hátul a győzelemhez – viszont mivel Suárez nem szerzett gólt, így 31 találatával csak beállítania sikerült a gólrekordot a 20 csapatos Premier League-ben. Manchesterben eközben tömegjelenetek: a West Ham játékosai Sergio Agüerót rohamozták meg egy keménykedő belépő után, a pályát pedig a szurkolók árasztották el, akik már a csapat negyedik bajnoki címét ünnepelték, és a 2011-12-es után a másodikat a PL-érában. Dél-Amerika után végre Európában is sikerült Pellegrininek Dél-Amerika után végre Európában is sikerült Pellegrininek A Citynek elég volt 15 napig vezetni a tabellát az aranyéremhez – ez a chilei menedzser, Manuel Pellegrini karrierjének első bajnoki címe Európában. A Liverpoolé az ezüst, a Chelsea lett a bronzérmes, és még a negyedik helyen beérő Arsenal is indulhat a Bajnokok Ligájában. A Norwich, a Fulham és a Cardiff kiesett, a távozó Gera Zoltán nélkül felálló West Brom kikapott, de bent maradt.

Premier League, 38. forduló

Manchester City–West Ham 2–0 (Nasri 39., Kompany 39.) Liverpool–Newcastle United 2–1 (Agger 63., Sturridge 65., ill. Skrtel 20. – öngól; kiállítva: Ameobi 66., Dummett 87.) Cardiff–Chelsea 1–2 (Bellamy 15., ill. Schürrle 72., Torres 75.) Fulham–Crystal Palace 2–2 Hull–Everton 0–2 Sunderland–Swansea 1–3 Tottenham–Aston Villa 3–0 Norwich–Arsenal 0–2 West Bromwich Albion–Stoke 1–2 Southampton–Manchester United 1–1