Nézze meg, itt a szezon gólja!

Fotó: Getty Images / Scott Heavey / Getty Images / Scott Heavey

-

Jonjo Shelvey majdnem a félpályáról emelt az Aston Villa kapujába, ezzel pedig Cristiano Ronaldo két óriási bombája sem versenyezhet.

Premier League

Shelvey gólja nemcsak hatalmas volt, de nagyon fontos is, a Swansea ugyanis ezzel szerezte vissza a vezetést, és ez nyugtatta meg a csapatot, amely ezután simán verte az Aston Villát, és bebiztosította helyét a PL jövő évi kiírásában.

Ennyire nem volt nagy löket Rooney második találata, de azért szép volt és hasonlóan fontos a United számára, ugyanis ez kellett ahhoz, hogy lesimítsa Ryan Giggs bemutatkozó mérkőzését, amelyet végül szép, négygólos különbséggel nyert meg a Manchester.

Az Everton a hétvége lúzere, ugyanis ezzel a két gyönyörű öngóllal sikerült megvernie magát – a Southamptonnak igazán erőlködnie sem kellett a győzelem kicsikarásához.

Swansea–Aston Villa 4-1 Gólszerző: Bony (10., 94. – a másodikat tizenegyesből), Shelvey (26.), Hernández (73.), ill. Agbonlahor (22.) Manchester United–Norwich 4-0 G.: Rooney (41. – tizenegyesből, 48.), Mata (64. 73.) Southampton–Everton 2-0 G.: Alcaraz (1. – öngól), Coleman (31. – öngól) Stoke–Tottenham 0-1 West Brom–West Ham 1-0 Fulham–Hull 2-2

Primera División

Cristiano Ronaldo sérülése után először volt kezdő bajnokin, ennek örömére kettőt zúzott az Osasunának, mindkettőt hasonló szituációból – már az első sem volt kicsi, de a második még nagyobbra sikerült.

Real Madrid–Osasuna 4-0 Gólszerző: C. Ronaldo (6., 52.), Ramos (80.), Carvajal (82.) Granada–Rayo Vallecano 0-3 Getafe–Málaga 1-0 Real Betis–Real Sociedad 0–1 Pénteken játszották: Elche–Levante 1-1

Serie A

Az olaszoknál csak két meccset játszottak szombaton, ráadásul az egyiken gól sem esett, de a Fiorentina viszonylag termékenynek bizonyult, és Josip Ilicic révén valószínűleg a forduló gólját is ők jegyzik Itáliában.

Bologna–Fiorentina 0-3 G.: Cuadrado (23., 87.), Ilicic (34.) Inter–Napoli 0-0 Pénteken játszották: AS Roma–AC Milan 2-0

Münchenben kétszer is vezetett a Bremen, de végül a Bayern második félidei rohamának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott – Franck Ribéry visszapassza a Bayern harmadik gólja, illetve Bastian Schweinsteiger emelkedése a negyedik előtt mindenképpen figyelemre méltó mozzanat volt.

A Dortmund is kétszer került hátrányba a védelem ügyetlenkedései miatt – különösen az elsőnél bénáztak látványosan –, de mindkétszer sikerült egyenlíteniük, ami nekik végül is tök jó, mert így is, úgy is másodikok, de legalább nem kaptak ki. A Kusennek azért kellettek volna a pontok, mert így elég messzire került tőlük a BL-főtáblát érő harmadik hely (ott valószínűleg a Schalke fog végezni).

Bayern München–Werder Bremen 5-2 Gólszerző: Ribéry (20.), Pizarro (53., 57.), Schweinsteiger (61.), Robben (74.), ill. Gebre Selassie (10.), Aaron Hunt (36.) Bayer Leverkusen–Borussia Dortmund 2-2 G.: Bender (7.), Castro (35.), ill. Kirch (29.), Reus (39. – tizenegyesből) Hertha BSC–Braunschweig 2-0 Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 0-0 FSV Mainz–Nürnberg 2-0 VfL Wolfsburg–Freiburg 2-2 Pénteken játszották: Hannover 96–VfB Stuttgart 0-0