Németh András győzelemmel kezdett a női kéziválogatott élén

Fotó: ANDREJ ISAKOVIC/AFP / István Hajdu

A horvátországi Umagban zajló felkészülési torna első meccsén a magyar válogatott a hazai B csapat ellen győzött.

Németh András csapata, mely több kulcsember nélkül állt föl – így akár B csapatnak is nevezhetjük –, a szünetben még háromgólos hátrányban volt a horvát B válogatottal szemben, de végül fordítani tudott, és ugyanilyen különbséggel behúzta a meccset. Görbicz Anita, Kiss Éva, Kovacsics Anikó és Bognár-Bódi Bernadett is pihent, viszont bemutatkozhatott a nemzeti csapatban Víg Vivien, Schatzl Nadine, Szikora Melinda, Takács Dusmáta, Mészáros Rea, Tóth Gabriella és Erdősi Ildikó. A szövetségi kapitány szerint a határozott védekezésből indított gyors ellentámadásoknak köszönhetően sikerült megfordítani a találkozót, de ez a játék csak a meccs egyetlen szakaszában ment igazán a csapatnak. A magyar válogatott szombaton 18 órakor a horvát A csapattal mérkőzik meg. HORVÁTORSZÁG B–MAGYARORSZÁG 25-28 (16-13) HORVÁTORSZÁG B: Kapitanovic, Besen (kapusok), Blazevic, Covic 3, Debelic 1, Dezic 5, Domjan 4, Frankovic 1, Havic 2, Jercinovic, Koznjak 3, Maljak 1, Marinovic 1, Masnic, Micijevic 3, Pavlovic, Posavec 1, Zadravec. Szövetségi edző: Renata Hodak. MAGYARORSZÁG: Víg, Szikora (kapusok), Bulath 5, Erdősi 5, Kisfaludy, Kovács A. 1, Kovacsicz 4, Mészáros 1, Orbán 1, Planéta, Schatzl 1, Soós 2, Szucsánszki 5, Takács, Tomori 2, Tóth G. 1. Szövetségi kapitány: Németh András. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5.