Német és angol kupadöntővel, Barca-Atléticóval várjuk a jó időt

Fotó: Markus Unger (CC-BY 2.0) / Markus Unger (CC-BY 2.0)

-

A hétvége tévés sportfolyamát néhány gigászi focicsata fogja uralni: az Atlético és a Barca ki-ki meccsen dönt a spanyol bajnoki címről, de ez lesz a sorsa a német és az angol kupának is.

De még mielőtt belevágnánk a fociőrületbe, szombaton (és vasárnap) délelőtt magyaros kötelesség belenézni a kajak-kenusok csehországi Világkupájába. Az eddig 22 magyar olimpiai aranyérmet hozó sportágban húsz év után idén először indul a válogatott minden Vk-n. A hétvégi viadal a mieinknek a jövő heti, szegedi Világkupa felvezetőjének számít. Ennek megfelelően Storcz Botond vezetőedző a milánói futamhoz hasonlóan megfiatalított csapatot visz Racicébe, többen is rápihennek a szegedi versenyre. „A válogatott nagy része U23-as férfi kajakosokból áll, méghozzá olyanokból, akik tavaly több szép sikert is elértek korosztályos világversenyeken. A legfontosabb, hogy tapasztalatokat gyűjtsenek a felnőtt mezőnyben, semmiféle eredménnyel kapcsolatos elvárásom nincs, bízom benne, hogy minél több számban ott tudunk lenni a szombati és a vasárnapi döntőkben” – idézte a hazai szövetség honlapja a vezetőedzőt, aki 21 éve éppen Racicében szerezte első világbajnoki címét az ifik között. kajak-kenu Világkupa, Racice (Csehország) szombat 10.30, Eurosport vasárnap 10.00, Eurosport

A győri női kézisek BL-győzelme után a veszprémi férficsapat is nagyot alakíthat május végén a kölni négyes döntőben, a kettő között pedig van még egy esély a magyar kupagyőzelemre: a hétvégén a Szeged az EHF-kupa végjátékában érdekelt. A berlini négyes döntőben minden csapat a BL-ből érkezett a sorozatba, közülük a Füchse Berlint kell megverni szombaton délután Mikleréknek a döntőért. A másik ágon a francia Montpellier és a román Constanta csap össze. A Szegedet irányító Juan Carlos Pastor az EHF honlapjának azt hangsúlyozta, csapata a Veszprém ellen elveszített bajnoki döntőben remek meccsekkel hangolt, így kiváló formában érkezik a Final Fourra. Tartalékolniuk viszont nem lesz szabad az első meccsen. „Egyből egy döntővel kezdünk, nem lehet tartalékolni, mert nincs javítási lehetőség. Olyan csapatot irányítok, amely állandóan fejlődni szeretne, ehhez minden lépést megtettünk. Már elértük, amit terveztünk a szezon előtt, de még hátravan néhány meccs." A magyar csapat helyzetét nehezíti, hogy a háromszoros BL-győztes svéd szélsője, Jonas Kallman sérülés miatt nem játszhat. férfi kézilabda, EHF-kupa négyes döntő, Berlin
első elődöntő: Füchse Berlin-Szeged        szombat 14.05, DigiSport1
bronzmeccs       vasárnap 12.35, DigiSport1
döntő   vasárnap 15.15, DigiSport1

Szombat estére két egy időben focimeccset kell beajánlanunk, a spanyol bajnoki aranyról és FA-kupa sorsáról is egy este 6-kor kezdődő találkozó dönt. Előbbin az Atlético bukhat nagyobbat a Barca otthonában, Diego Simeone csapata már bajnokként készülődhetne a BL-döntőre, ha nem hozza helyzetbe a zaklatott idényt futó címvédőt, aki pedig sokat tett azért, hogy elbukja az aranyat. Az utolsó két körben az Atlético a Levante és a Málaga ellen öt pontot szórt el (kilenc győzelem után), és még nagyobb bajban lehetne, ha vele párhuzamosan a Barca nem játszik el négyet az Elche és a Getafe ellen. A Barcának így is csak a győzelem jó, minden más esetben az Atlético lesz újra a bajnok 18 év után, egyben megszakad a Barca és a Real tíz éve tartó egyeduralma. A Barcelona a Messivel való megegyezéssel és Puyol elbúcsúztatásával hangolt a döntőre, ha nyer, megmenti a szezonját, ha nem, akkor trófea nélkül zár hat év után először. Az Atléticónál Gabi azt emelte ki a meccs előtt, hogy semmi mást, csak ugyanazt kell tenniük, mint eddig az egész idényben: nagy intenzitással és magabiztosan focizni. „Történelmi lehetőség előtt állunk azzal, hogy két trófeát is elhódítsunk, és erre büszkék vagyunk" - mondta a középpályás. A ki akarja jobban elbukni a bajnokságot nevű versengésbe a Real Madrid az utóbbi három körben két döntetlennel és egy vereséggel szállt be. A bukdácsolás hatékony volt, a zárókörben szombaton 4-től már csak a második helyért és Ronaldo aranycipőéjért küzdhetnek, ha egyáltalán szerepet adnak neki a BL-döntő előtt egy héttel. spanyol bajnokság, záróforduló: Barcelona-Atlético Madrid          szombat 18.00, sport1 Real Madrid-Espanyol    szombat, 16.00, sport2

Az Arsenal egy papírforma győzelemmel szüntetheti meg az Arsene Wengerhez lassan hozzánövő nyeretlenséget, kilenc évvel az utolsó trófeájuk után lehetnek FA-kupagyőztesek a Hull ellen. A 13-szoros bajnok, 10-szeres kupagyőztes legutóbb is ezt a sorozatot nyerte meg, a MU-t büntetőkkel legyőzve. A 64 éves Wengernek egyébként az utolsó londoni dobása lehet a szombati, a nyáron ugyanis lejár a szerződése. A két együttes nemrég a PL-ben elég egyoldalú meccset mutatott, az Arsenal Podolski duplájával és Ramsey találatával simán nyert Hullban. A bajnokságot pedig egy dicséretes ötös győzelmi sorozattal zárta, de ez már csak a negyedik hely biztos eléréséhez volt jó, a decemberi listavezetőnek túl sokba került a februári és márciusi vergődés. A Hull jóval kevesebb emlékre támaszkodhat, a FA-kupában még sohasem volt döntős, trófeát utoljára 1966-ban nyert a harmadosztály első helyével. Annyit viszont máris elkönyvelhet, hogy nemzetközi induló, miután az Arsenal a BL-ben indulhat, a kiscsapatra átszáll a FA-kupagyőzelemért járó Európa Liga-hely.

-

A szombati focifelhozatal már a vb-n várható sűrűségre edzi az embert, a fenti csatákat este 8-tól egy Bayern-Dortmund találkozó követi a német kupáért. Pár hónapja könnyebb lett volna tippelni, sokáig úgy nézett ki, hogy az előző szezonban triplázó (Bundesliga, BL, német kupa) bajorok egy újabb elképesztő szezont futnak. Aztán a bajnokságban a szemtelenül korán megnyert bajnoki cím visszaütött, és elszórakozott bajnokikon keresztül egy csúfos kieséshez vezetett a BL-ben. A bajnokságban ezúttal ezüstöt nyerő Dortmundnak viszont van mire építenie, igaz, már tét nélküli találkozón, de egy hónapja csúnyán elintézte Münchenben a Bayernt egy 3-0-val. Egy másik méretes pofonért két évet kell visszamennie Klopp csapatának: 2012-ben épp a német kupadöntőben mosta le 5-2-re a BL-döntőre készülő Bayernt, mely tavaly a Stttgart ellen nyerte meg a kupát. A berlini fináléban a bajnok három alapemberét is nélkülözi. Bastian Schweinsteiger és Thiago Alcantara sérült, Mario Mandzukic pedig furcsa mód maradt ki. Pap Guardiola csak annyit mondott az egyébként egészséges horvátról, hogy az ő döntése miatt hagyta ki a keretből. Német kupa, döntő: Bayern München-Dortmund     szombat, 20.00, C8