Nem tudta kihasználni a City a Chelsea vereségét

Fotó: Getty Images / István Hajdu

Nem igazán tudta meglovagolni a Chelsea botlását a Manchester City az angol labdarúgó-bajnokság rangadóján. Pellegrini csapata egy pontot hozott el az Arsenal otthonából.

A Chelsea délutáni vereségével megnyílt az út a Citynek a táblázat első helyére, ám a több sérült alapemberét nélkülöző Arsenal otthonában csak döntetlenre futotta Dzekóék erejéből. Wenger csapatának utolsó esélye lehetett volna a felzárkózásra egy esetleges győzelem, de mivel ez elmaradt, az ágyúsok hívei kezdhetnek megbarátkozni  a negyedik hellyel. Arsenal v Manchester City - Premier League - A két csapat decemberi összecsapása jóval szórakoztatóbb volt 6-3-as City-győzelemmel, most csak iram volt, helyzetek alig. A vendégek vezető gólját David Silva egy kapufáról kipattanó labdát közelről bevágva szerezte, a hétközben a West Ham elleni bajnoki végén öngólt vétő Mathieu Flamini egyenlített. A City kapusa, Joe Hart 651 perc után kapott gólt. A City a vesztett pontok tekintetében továbbra is jobban áll a Chelsea-nél. Arsenal–Manchester City 1-1 (Gólszerzők: Flamini 53., ill. David Silva 18.) A forduló további történéseiről ide kattintva olvashat, a spanyol ligáról erre talál infókat, német bajnokság mai eseményeit itt találja.