Nem engedték, hogy elrontsuk a show-t: kikapott a Benedek-csapat

Fotó: MTI/Bugány János / MTI/Bugány János

A magyar pólóválogatott három góllal is vezetett Rómában, végül két góllal kikapott az olaszoktól.

A vlv.hu helyszíni beszámolója szerint a találkozó olasz góllal indult, aztán 2-2-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első negyed a világbajnoki címvédő magyar csapat góljával zárult (2-3). A folytatásban Benedek Tibor együttese három góllal elhúzott, de a londoni döntős házigazdák a félidő előtt még eggyel csökkenteni tudták hátrányukat (3-5). A harmadik nyolc perc teljes egészében az olaszoké volt, 4-0-ra nyerték a játékrészt, így két góllal elhúztak (7-5). A zárónegyed Szivós Márton találatával indult, a házigazdák azonban nem engedték, hogy felzárkózzanak a magyarok, gyorsan ismét kettő-, majd háromgólosra növelték előnyüket, végül 10-8-ra megnyerték az összecsapást. „Izgalmas meccs volt, ahogy számítottunk rá, nem engedték, hogy elrontsuk a hazaiak show-műsorát” – idézte a vlv.hu Benedek Tibort. „Megszenvedtünk, csak tanulhatunk ebből az izgalmas találkozóból, mert a hibákért, a könnyelműségeinkért fizetni kell. Ez az olasz csapat ezt a győzelmet most jobban akarta nálunk.” A magyarok hétfőtől a Világliga szuperdöntőjében szerepelnek Dohában. Felkészülési meccs: Olaszország–Magyarország 10-8 (2-3, 1-2, 4-0, 3-3) magyar góldobók: Szivós, Varga Dénes 2-2, Bedő, Erdélyi, Hárai, Tóth