Négyet lőtt a Real, C. Ronaldo kettőt vállalt

Forrás: Getty Images / Denis Doyle

-

Cristiano Ronaldo először lépett pályára bajnokin azóta, hogy megsérült, és mindössze hat percre volt szüksége ahhoz, hogy gólt szerezzen.

A portugál világklasszis távolról bombázott, a labda pedig valószerűtlen röppályát leírva vágódott Andrés kapujának bal alsó sarkába. Az első félidőnek ez volt a legfontosabb eseménye, de aztán Ronaldo a második játékrész hasonló szakaszában is bombázott egyet, ezzel gyakorlatilag kevesebb mint egyórányi játék alatt eldöntve a találkozót. Néhány perccel később Sergio Ramos fejelte az újabb találatot, majd a hajrában egy másik védő, Daniel Carvajal is megtette ugyanezt, ezzel téve fölényessé a fővárosiak sikerét. A Real így továbbra is egy győzelemmel van lemaradva a listavezető Atlético Madridtól – Diego Simeone csapata vasárnap délután játszik Valenciában. Real Madrid–Osasuna 4-0 Gólszerző: C. Ronaldo (6., 52.), Ramos (80.), Carvajal (82.) Granada–Rayo Vallecano 0-3 Getafe–Málaga 1-0 Pénteken játszották: Elche–Levante 1-1

C. Ronaldo első gólja

Serie A

Az olasz bajnokságban a Fiorentina simán győzött Bolognában, és mivel a  Napoli gól nélküli döntetlenre végzett az Inter ellen, matematikai esélye még van a BL-selejtezőt érő harmadik hely elérésére. A Roma pénteken tudott nyerni a Milan ellen, így a hétfőn este a Sassuolo otthonába látogató Juventus ebben a fordulóban még nem biztosíthatja be bajnoki címét. Bologna–Fiorentina 0-3 Inter–Napoli 0-0 Pénteken játszották: AS Roma–AC Milan 2-0