Moyes kegyvesztett lett, a csapata hengerelt

Fotó: Getty Images / István Hajdu

„Chosen One”-ból „Wrong One”-ná lett David Moyes, mégis nyugodt hétvégére számíthat, miután a Manchester United simán megverte az Aston Villát a Premier League szombati fordulójának nyitómérkőzésén.

Az edző ellen protestáló  szurkolók betartották az ígéretüket, és repülőgépet béreltek, hogy az égen üzenhessenek a skót menedzsernek. A „Wrong One – Moyes Out” („Rossz választás, Moyes takarodj”) feliratú repülő drapéria 800 fontba került a megrendelőknek. Manchester United v Aston Villa - Premier League - A csapatot különösebben nem zavarta meg a közjáték, bár Westwood szabadrúgásgóljával vezetett a Villa, a United a remek formában lévő Wayne Rooney duplája révén még a szünet előtt fordított. A térfélcserét követően Juan Mata került a középpontba: a télen igazolt spanyol támadó végre megszerezte első bajnoki gólját vörös mezben, egy elé pattanó labdát 12 méterről a hálóba gurítva. A végeredményt az utolsó percekben a csereként beállt Javier Hernandez állította be egy tipikusan rá jellemző, közeli pöcizős találattal. Manchester United–Aston Villa 4-1 (Gólszerzők: Rooney 20., és 45., Mata 57., Hernandez 90., ill. Westwood 13.)