Mo Farah nyolcadik lett a London Maratonon

Fotó: Charlie Crowhurst/Getty Images / Charlie Crowhurst/Getty Images

A férfiaknál a világcsúcstartó kenyai Wilson Kipsang, a nőknél pedig honfitársa, a kétszeres világbajnok Edna Kiplagat nyerte a vasárnapi futóversenyt.

Kipsang másodszor nyert a brit fővárosban, ezúttal pályacsúccsal, 2:04:29 órás eredménnyel. Mögötte a szintén kenyai Stanley Biwott lett a második, az etióp Tsegaye Kebede pedig a harmadik. A 42,195 kilométeres távon ezúttal debütáló hazai kedvenc, az 5000 és 10 000 méteren olimpiai és világbajnok Mo Farah nyolcadik lett a rendkívül erős mezőnyben. A nőknél Edna Kiplagat a tavalyi és tavalyelőtti második hely után tudott győzni, s először nyert Londonban. A győztes a Buckingham-palota előtt kialakított célegyenesben, az utolsó 200 méteren sprintelte le honfitársát és névrokonát, Florence Kiplagatot. Harmadikként a maratoni távon most bemutatkozó, 10 ezer méteren olimpiai bajnok etióp Tirunesh Dibaba zárt.

London Maraton, végeredmény

Férfiak: 1. Wilson Kipsang (kenyai) 2:04:29 óra 2. Stanley Biwott (kenyai) 2:04:55 3. Tsegaye Kebede (etióp) 2:06:30 Nők: 1. Edna Kiplagat (kenyai) 2:20:21 2. Florence Kiplagat (kenyai) 2:20:24 3. Tirunesh Dibaba (etióp) 2:20:35