Mit evett Messi meccs előtt, hogy megint rosszul lett?

Fotó: AFP / Maxi Failla

-

Argentínában, most nem a válogatott teljesítménye, hanem Messi újabb rosszulléte a fontos. A 10-es megint öklendezett, pedig mindössze jó fél órát játszott. Eredmények, videók a szombati vb-felkészülési mérkőzésekről.

Ebből még baj lehet a vb-n

Kamerun–Moldova 1-0 (1-0) Felkészülési mérkőzés, Yaoundé, vezette: Lazard Tsiba, asszisztensek: Blaiese Boutamba, Aime Nganguia (kongóiak). Kamerun: Feudjou (N'Djock, a szünetben) – Bedimo (Assou-Ekotto, a szünetben), Chedjou, N'Koulou (Nounkeu, a szünetben), Nyom – Enoh, Song, N'Guémo (Olinga, a szünetben) – Salli (Matip, 71.), Webó (Aboubakar, a szünetben), Moukandjo. Szövetségi kapitány: Volker Finke. Moldova: Namaşco (Calancea, a szünetben) – Leu (Vremea, 35.), Pătraş, Posmac, Burghiu – M. Antoniuc, A. Antoniuc (Bugneac, 53.), Clonin, Gheroghiev (Caşcaval, 70.), Ivanov (Cheptine, a szünetben) – Sidorenco (Ţurcan, 80.). Szövetségi kapitány: Ion Caras. Gól: Salli (30.). Sárga lap: Clonin (26.), Moukandjo (31.), Sidorenco (62.), Cheptine (66.). Már az első félidőben három mérkőzésre való helyzetet dolgozott és hagyott ki Kamerun: vagy a kapufa mentette meg Moldovát, vagy Webóék túlbonyolították a lehetőségeket. A harmincadik percben aztán Salli csak betalált: nyolc méterről lőtt olyan erővel a rövidbe egy labdát, hogy harminc méterről is szaggatta volna a hálót. A második félidőben is folytatódott az afrikai show, de Volker Finke szövetségi kapitánynak még a torna előtt valahogy gyorsan meg kellene tanítani a srácoknak, hogy a labdát valójában a kapuba kell lőni... Egy komolyabb ellenféllel szemben ennyi kihagyott helyzet miatt győzelmek csúszhatnak ki a kezeik közül.

Messi-gól és rosszullét

Argentína–Szlovénia 2-0 (1-0) Felkészülési mérkőzés, Buenos Aires, vezette: Martín Vázquez, asszisztensek: Nicolas Tarán, Richard Trinidad (uruguayiak). Argentína: Romero – Rojo, Basanta, A. Fernández, Mascherano (Mammana, 77.) – Rodríguez (di María, 57.), Pérez, F. Fernández (Gago, 64.), Biglia (Campagnaro, 14.) – Álvarez (Messi, 58.), Lavezzi (Agüero, 58.). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella. Szlovénia: Belec – Jokic, Cesar (Balazic, 88.), Ilic (Lazarevic, a szünetben), Brecko – Rothman, Stevanovic (Mertelj, 82.) – Kurtic, Ilicic (Samardzic, a szünetben), Kirm (Pecnik, a szünetben) – Novakovic (Firer, 87.). Szövetségi kapitány: Srecko Katanec. Gól: Álvarez (12.), Messi (76.). Sárga lap: Krim (19.), Rothman (27.), Stevanovic (34.), Mascherano (51.) Gago (80.). Egyelőre csak találgatni lehet, mitől lett megint rosszul Messi a mérkőzés alatt. Az argentin 10-es újra hányt, joggal aggódhatnak az argentin drukkerek, a dél-amerikai időjárás és/vagy koszt a jelek szerint megviseli Lionelt. Aki egyébként végre újra gólt rúgott. Az első találatot Álvarez szerezte, az sem volt csúnya, sőt... A válogatottal kapcsolatos hír még, hogy az ezúttal jobbhátvédet játszó Mascherano szerződését egy évvel, 2018-ig meghosszabbította a Barcelona. Az éppen ma 30 éves játékos kivásárlási ára 100 millió euró.

Győzelem, alapjáraton

Belgium–Tunézia 1-0 (0-0) Felkészülési mérkőzés, Brüsszel, vezette: Kassai Viktor, asszisztensek: Tóth Vencel, Kispál Róbert. Belgium: Courtois – Vertonghen, van Buyten, Kompany, Alderweireld (Vanden, a szünetben) – Dembélé, Defour – Hazard (Januzaj, 74.), Fellaini (Mertens, a szünetben), Mirallas (Chadli, 62.) – Origi (Lukaku, 62.). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots. Tunézia: Ben Mustapha – Mathlouthi, Mohsni, Abdennour, S. Ben Yousseff – Mikari (Hammami, 91.), Nater, Jemaa Korbi (Said, 56.) – Dhaouadi (Ben Djemia, 71.), F. Ben Yousseff (Younes, 76.). Szövetségi kapitány: Georges Leekens. Gól: Mertens (89.). Sárga lap: Abdennour (31.), Jemaa (45., 64.), Vertonghen (45.), Korbi (54.), Mathlouthi (84.), Mertens (91.). Kiállítva: Jemaa (64.). Kassai Viktor sípjelére kezdtek a csapatok, és Tunézia elég sokáig jól tartotta magát, sőt, több veszélyes támadást is vezettek, ám a belgákhoz hasonlóan ők is csak körbelövöldözték, -fejelték a kaput. Jemaa második sárga lapja után Marc Wilmots csapata az emberhátrányba betömörülő csapat elleni játékot is gyakorolhatta, sikerrel, az utolsó előtti percben Mertensre nem maradt ember a 16-osnál, belépett a labdával, és könnyedén elpasszolta azt Ben Mustapha mellett.

Duplázott a Városember

Salvador–Spanyolország 0–2 (0–0) Felkészülési mérkőzés, Landover, FedEx Field, vezette: Baldomero Toledo, asszisztensek: Adam Wienckowski, Charles Morgante (egyesült államokbeliek) Salvador: Carillo – Larín, Mendoza, Barrios (Blanco, 86.), García – Santamaria (Renderos, 56.), Cerén, Menjívar (Águila, 83.), Flores (Molina, 75.) – Álvarez (Alas, 65.) – Burgos. Szövetségi kapitány: Albert Roca. Spanyolország: Casillas (de Gea, 83.) – Jordi Alba, Javi Martínez, Sergio Ramos, Juanfran – Iniesta (Cazorla, a szünetben), Xabi Alonso (Busquets, 68.), Koke – Fabregas (David Villa, a szünetben), Diego Costa (Xavi, 74.), Pedro (David Silva, a szünetben). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque. Gól: David Villa (61., 88.) Diego Costa rögtön a meccs elején megmutatta, miért kell őt a csapatba tenni: a 3. percben egy indításnál két métert vert védőjére, betört a tizenhatosra, Carillo elütötte, a lap elmaradt a tizenegyes nem, de a gól igen, hiszen Fabregas beíratta magát a Waddle-, Beckham-, Baggio-klubba: az égbe lőtte a labdát. Még jó, hogy úgy van elnevezve a pálya, ahogy, így hamar visszahozták... A második félidőre a Manchester City-alapítású New York Citybe, onnan, amíg tényleg kész nem lesz a csapat, a Melbourne Citybe kölcsönadott David Villa két góljával végül nyert Spanyolország, de Kokéek nagyon szenvedtek az hőségtől, pedig Brazíliában ennél csak rosszabb lesz. A gólokon kívül még Busquets hatalmas kapufája ment élményszámba, már azoknak, akik a focit nézték, és nem a pasikban gyönyörködtek, utóbbiak is voltak szép számmal a lelátókon.

Ebből erőt meríthet Honduras, Anglia viszont...

Anglia–Honduras 0-0 Felkészülési mérkőzés, Miami Gardens, Sun Life Stadium, vezette: Ricardo Salazar, asszisztensek: George Ganser, Adam Garner (egyesült államokbeliek). Anglia: Hart (Forster, 75.) – Baines, Cahill, Jagielka, Johnson – Henderson (Lampard, 83.), Gerrard (Wilshere, a szünetben) – Wellbeck (Lambert, 79.), Rooney (Barkley, a szünetben), Lallana – Sturridge. Szövetségi kapitány: Roy Hodgson. Honduras: Valladares – Figueroa, Bernárdez, Garrido (Carlos, a szünetben), Beckeles – Chávez (Najar, 61.), W. Palacios, Espinoza (García, 87.), Izaguirre (Martínez, 91.) – Bengston (J. Palacios, 75.), Costly (Delgado, 69.). Szövetségi kapitány: Luis Fernando Suárez. Sárga lap: Garrido (26.), Izaguirre (31.), Bernardez (49.), Beckeles (51., 65.), Lallana (62.), Cahill (69.), Baines (77.). Kiállítva: Beckeles (65.). Pedig megfogadták Stephen Hawking tanácsát, és piros mezben léptek pályára, ám ez sem segített Anglián: nem tudtak a hondurasi kapuba találni. Ha Figueroáék így küzdenek a vb-n is, akkor bizony kellemetlen perceket, sőt meccseket okozhatnak csoportellenfeleiknek.

Egyesült Államok–Nigéria 2-1 (1-0) Felkészülési mérkőzés, Jacksonville, EverBank Field, vezette: Mark Clattenburg, asszisztensek: Simon Beck, Simon Bennett (angolok). Egyesült Államok: Howard – Beasley (Chandler, 75.), Besler, Cameron, Johnson – Jones, Beckerman (Diskerud, 72.) – Dempsey (Wondolowski, 87.), Bradley, Bedoya (Zusi, 60.) – Altidore (Gonzalez, 80.). Szövetségi kapitány: Jürgen Klinsmann. Nigéria: Enyeama – Oshaniwa, Yobo, Oboabona, Ambrose – Obi Mikel (Gabriel, a szünetben), Onazi – Azeez (Uchebo, 74.), Odemwingie (Babatunde, a szünetben), Moses – Ameobi (Emenike, 64.). Szövetségi kapitány: Stephen Keshi. Gól: Altidore (32., 69.), illetve Moses (86. – 11-esből). Egyre inkább úgy tűnik, az Egyesült Államoknak nemcsak három meccs lesz a G csoportban, Nigéria ugyanakkor izzadhat majd a szomszédban, az F-ben. Enyeama koránt sincs bajnoki formában, rajta pedig nagyon sok múlhat.