Minek cseleznek örökké, ha így tudnak lőni?

Fotó: Getty Images / Buda Mendes / Getty Images / Buda Mendes

-

Utolsó előtti felkészülési meccsén igazából meg sem izzadt Brazília. Svájc a hajrában bedarálta Perut, a fradista Besiccsel a kezdőben felálló Bosznia Mexikót gyűrte le, a görögök meg úgy játszottak, ahogy: sehogy...

Brazília: négyből négy

Brazília–Panama 4–0 (2–0) Felkészülési mérkőzés, Goiânia, Estádio do Governo do Estado de Goiás, vezette: Raul Orozco Delgadillo, asszisztensek: Efrain Castro, Javier Bustillos (bolíviaiak). Brazília: Júlio César – Marcelo (Maxwell, a szünetben), Dante, David Luiz (Henrique, 70.), Dani Alves (Maicon, a szünetben) – Hulk, Oscar (Willian, 63.), Luiz Gustavo, Ramires (Hernanes, a szünetben) – Neymar, Fred (Jô, 61.). Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari. Panama: McFarlane (Calderón, 56.) – Carroll (Rodrígeuz, 67.), Baloy, R. Torres (Cummings, 59.), Machado (Jiménez, 56.) – Quintero, Henriquez, Cooper (G. Torres, 56.), Gomez – Munoz, Tejada (Nurse, a szünetben). Szövetségi kapitány: Hernán Darío Gómez. Gól: Neymar (27.), Dani Alves (41.), Hulk (46.), Willian (73.). Sárga lap: David Luiz (11.), Tejada (25.), Neymar (44.), Cooper (44.), Gomez (68.). Letudta utolsó előtti felkészülési meccsét a brazil válogatott, és ezt szó szerint kell érteni. Ramiresék csak arra figyeltek, hogy meg ne sérüljön senki az utolsó utáni pillanatban. Két érdekes számadat a meccsről: Neymaréknak négy kaput eltaláló lövésük volt, mind bement, és kétszer annyiszor, huszonkétszer szabálytalankodtak, mint az ellenfelük. Ezúttal a brazil 10-es kivételesen nem cseleivel, hanem szabadrúgásgóljával alkotott maradandót. A legpofátlanabb találat egyébként Dani Alvesé volt, tizennyolc méterről ritkán spiccel így bárki a hosszú sarokba. Ami szintén nem szokványos: az első három brazil gól a tizenhatoson kívülről esett. „Még mindig aggódom, de már nem annyira, mint a vasárnapi edzés után” – szögezte le Luiz Felipe Scolari, elsősorban azt emelve ki a keddi, goiâniai összecsapás pozitívumai közül, hogy nem kaptak gólt ellentámadásból. „Javul a játékunk, de tisztában vagyunk vele, hogy még tovább kell haladnunk”, fogalmazott, egyben pedig nyugalomra intette a sajtót. „Sikerülni fog. Már nem vagyunk messze.” Két nappal korábban éles kritikával illette játékosait, akik az edzésen szerinte túl sok hibát követtek el, nem védekeztek szorosan és nem akadályozták meg kellő hatékonysággal az ellentámadásokat. „A tesztmérkőzés jól jött, most pedig ebben a ritmusban kell folytatnunk a felkészülést, hogy a horvátok ellen már sokkal jobban játszunk” – utalt Scolari a június 12-i, Sao Pauló-i nyitómérkőzésre. „ Nem kezdtünk jól, egy magasabb színvonalat képviselő csapat ellen másképp is alakulhatott volna. Aztán lassan belelendültünk, de a panamaiak zártan játszottak, tízen helyezkedtek a labda mögé, kevés helyünk volt középen a labda járatására” – értékelte a kedden látottakat a szövetségi kapitány, aki külön méltatta Neymart, az első gól szerzőjét és további két találat közreműködőjét. „Mindenki tudja, mire képes Neymar, de így is sikerült mindannyiszor váratlan húzásokkal meglepetést okoznia. A szerbek ellen sem fog pihenni, eleget kímélték a klubjában, amikor sérült volt. Ezúttal is végéig a pályán hagytam, noha volt sárga lapja” - mondta. A szerbek elleni második, egyben utolsó felkészülési mérkőzésen – pénteken a Sao Pauló-i Morumbi Stadionban – Scolari azt a csapatot tervezi pályára küldeni, amellyel majd a vb nyitómérkőzésén is számol, míg kedden nem játszott Thiago Silva, Paulinho és Fernandinho. „A terv az, hogy száz százalékban olyan csapat áll össze, amelyik majd a horvátok ellen kezd” – rögzítette a szövetségi kapitány.

Brazília–Panama 4–0 (2–0)

Svájc: kettőből kettő

Svájc–Peru 2–0 (0–0) Felkészülési mérkőzés, Luzern, Swissporarena, vezette: Daniel Stefanski, asszisztensek: Rafal Rostkowski, Krysztof Myrmus (lengyelek). Svájc: Baneglio – Rodriguez, Schar, von Bergen, Lichtseiner (Lang, 91.) – Inler, Behrami (Dzemaili, a szünetben) – Stocker (Barnetta, 72.), Xhaka (Shaqiri, 64.), Mehmedi (Gavranovic, 72.) – Drmic (Seferovic, 64.). Szövetségi kapitány: Ottmar Hitzfeld. Peru: Forsyth – Yotún, Callens, Rodríguez (Ramos, 60.), Advíncula – Ballón, Cruzado (Deza, 83.) – Ramírez Lucay, Hurtado (Gambetta, 65.), Carillo (Ruidíaz, 83.)– Benavente (Gonzáles, 53.). Szövetségi kapitány: Pablo Javier Bengoechea. Gól: Lichtsteiner (78.), Shaqiri (84.). Sárga lap: Behrami (33.), Ramírez (33.), Hurtado (44.). Nem, nem déja vu! Két érdekes számadat a meccsről: Stockeréknek két kaput eltaláló lövésük volt, mind bement, és kétszer annyit, húszat, szabálytalankodtak, mint az ellenfelük. Egy Lichsteiner-fejes és egy Shaqiri-pöccintés, ennyi elég volt a hajrában a győzelemhez.

Svájc–Peru 2–0 (0–0)

A kapusokról szólt a meccs

Mexikó–Bosznia-Hercegovina 0–1 (0–1) Felkészülési mérkőzés, Chicago, Soldier Field, vezette: Oscar Reyna, asszisztensek: Gerson Lopez, Marco Diaz (argentinok). Mexikó: Talavera – Ponce, Reyes, Moreno (Brizulea, a szünetben), Layún – Salcido (Rodrígeuz, 58.) – Vazquez, Peña, Herrera (dos Santos, 71.) – Hernández (Fabián, 81.), Jiménez (Pulido, 58.). Szövetségi kapitány: Migeul Ernesto Herrera. Bosznia-Hercegovina: Begovic – Salihovic, Spahic, Sunjic (Kolasinac, a szünetben), Mujdza (Vranjes, 63.) – Pjanic (Ibisevic, 75.), Besic – Lulic (Ibricic, 64.), Misimovic (Susic, 68.), Hajrovic (Visca, 77.) – Dzeko. Szövetségi kapitány: Safat Susic. Gól: Hajrovic (41.). Sárga lap: Besic (19.), Layún (19.), Begovic (72.), Kolasinac (85.). A ferencvárosi Muhamed Besic nemcsak kezdő volt, de a hírek szerint nagyon jól is teljesített a bosnyákok fedezetsorában Mexikó ellen, bár a jegyzőkönyvbe csak egy sárga lappal került be. Hernandez kapufáig, Hajrovic gólig jutott: gyakorlatilag ennyi különbség volt a két válogatott között a chicagói éjszakában. A kapusokat, különösen Begovicot, jól bemelegítették a világbajnokságra, többször is bravúrral védtek mindkét oldalon.

Mexikó–Bosznia-Hercegovina 0–1 (0–1)

Görögország–Nigéria 0–0 Felkészülési mérkőzés, Chester, PPL Park, vezette: Elmer Bonilla (hondurasi), asszisztensek: Octavio Jara (Costa Rica-i), Hermenerito Leal (argentin). Görögország: Glykosz (Kapino, a szünetben) – Manolas, Moras, Cavellas, Vyntra –Tachcidisz, Karagounisz (Kone, a szünetben), Szamarisz (Ciolisz, 63.) – Christodoulopoulosz (Szalpingidisz, 80.), Gekasz (Mitroglou, 62.), Fetfacidisz (Szamarasz, 80.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos. Nigéria: Enyeama – Oboabona (Yobo, a szünetben), Musa (Uchebo, a szünetben), Ambrose, Echiejile (Kunle, 41.) – Obi Mikel, Onazi – Odemwingie (Babtunde, 54.), Omeruo, Moses – Emenike (Nwofor, 76.). Szövetségi kapitány: Stephen Keshi. Sárga lap: Christodoulopoulosz (80.). Ne is beszéljünk róla... Görögország pont úgy játszott, ahogy az Eb-győzelme idején: védekezve, és bízva abban, valakiről valahogy bepattan a labda. Nigéria pedig ehhez tökéletes partner volt. Reméljük a vb-n többet láthatunk mindkét csapattól...

Görögország–Nigéria 0–0