Minden idők leggyorsabb német bajnoka lett a Bayern

Fotó: Getty Images / István Hajdu

Rekordgyorsasággal szerezte meg története 24. (a Bundesliga alapítása óta 23.) bajnoki címét a német rekordbajnok. A Bundesliga 1963 óta íródó történelmében egy csapat sem locsolhatta a sört már márciusban, egészen a mai napig.

Josep Guardiola együttesének a korai ünnepléshez egyetlen feladatot kellett végrehajtania Berlinben: megverni a Herthát. A Bayern annyira kiemelkedik a mezőnyből, hogy nyugodtan rápakolhatta az egyszeri fogadó akár a házát is a vendégsikerre és nyugodhatott meg már a 14. percre – ekkor Toni Kroos és Mario Götze góljaival kettővel vezettek a müncheniek. A maradék időben a szokásos nyugis tili-tolizást Adrian Ramos szépítése zavarta meg, de nem sokáig rághatták a körmüket a bajorok szimpatizánsai, mert Franck Ribéry a 79. percben beállította a végeredményt – egyébként a a Dortmund-Schalke 0-0-jának  köszönhetően berlini  döntetlennel is meglett volna a salátástál. Hertha BSC v FC Bayern Muenchen - Bundesliga - Ha már Rekordbajnok a bajor klub egyik beceneve, említsünk meg néhány idei csúcsot: 52 mérkőzés óta nem kaptak ki hazai földön, zsinórban 19 bajnoki meccset nyertek meg, a Bundesligában 27 mérkőzésen korábban egy csapat sem maradt veretlen. Sorozatban 64 találkozón szereztek gólt, ilyen sem volt még a négy nagy bajnokságot figyelembe véve. Guardiola csapata vereség nélkül, mindössze négy pontot veszítve húzta be a bajnoki aranyat. A hétközi forduló további párosításaiból a Dortmund-Schalke Ruhr-vidéki derbi emelkedett ki előzetesen, de a két csapat a vártnál kevésbé tüzesebb, gól nélküli 90 percet adott a gelsenkircheni közönségnek. A forduló eredményei: Dortmund-Schalke 04 0-0 Braunschweig-Mainz 3-1 (Gólszerzők:  Kumbela 19., 77., Nielsen 45., ill. N. Müller 20.) Hertha BSC-Bayern München 1-3 (Ramos 66.-tizenegyesből) ill. Kroos 6., Götze 14., Ribéry 79.) Werder Bremen-Wolfsburg 1-3 (Prödl 16., ill. Malanda-Adje 2., Perisic 10., Arnold 80.)