Michelisz nyolcadik lett az időmérőn

Forrás: MTI/Földi Imre

A Zengő Motorsport versenyzője a WTCC vasárnapi szezonnyitó nagydíjának első futamát a nyolcadik helyen zárta, a második versenyen pedig az ötödik helyről rajtolhat.

A citroënes José María López rajtolhat majd az élről a Marokkói Nagydíj első futamán vasárnap délután – ahogyan az várható volt, a francia autógyártó gépei magabiztosan verték a mezőnyt. López mögött értelemszerűen márkatársai, a gyors körét elrontó Yvan Müller, illetve a kilencszeres ralivilágbajnok, Sebastian Loeb végzett. A Zengő Motorpsort Hondájával Michelisz Norbert a nyolcadik helyre kvalifikálta magát – ami az ötödik rajthelyet jelenti majd a második futamon, ugyanis az új szabályok szerint a Q2-be jutott tizenkét pilóta a második futamon fordított sorrendben áll rajthoz. Az első verseny vasárnap 17 órakor, a második futam 18-kor kezdődik.