Messi mesterhármasával 4–3-ra győzött Madridban a Barca

Fotó: Getty Images / István Hajdu

-

A hét gól mellett kiállítást és három tizenegyest is eredményező, elképesztően izgalmas meccset hozni tudta a győzelmi kényszerben játszó Barcelona.

Primera División

Az elképesztő iramban induló találkozón a Barcelona szerezte meg a vezetést a 7. percben, miután Lionel Messi kiváló passza után Andrés Iniesta bombázott a léc alá a tizenhatoson belülről. A Real Madrid  ezután még jobban rákapcsolt, és a bal szélről belőtt labdák után, Javier Mascherano bizonytalanságát kihasználva, Karim Benzema négy perc alatt két gólt szerzett, így a 24. percben már a Realnál volt az előny. A hazai csapatnak majdnem sikerült a szünetig megtartania a vezetést, de Lionel Messi egy a Real tizenhatosán belül ide-oda pattogó labdára lecsapva kiegyenlített, így a szünetre döntetlen állással vonulhattak a csapatok. Tíz perccel fordulás után viszont újra a hazaiaknál volt az előny: Dani Alves szabálytalankodott Cristiano Ronaldóval szemben a tizenhatos vonala előtt, de Alberto Undiano Mallenco tizenegyest ítélt, ezt pedig a sértett értékesítette. Real Madrid CF v FC Barcelona - La Liga A döntő fordulat a 63. percben következett be, amikor a kapura törő Neymart a mögötte elfutó Sergio Ramos rántotta le – az eset piros lapot és tizenegyest ért, Messi belőtte, így 3-3-ról emberelőnyben vághatott neki a Barca a hátralévő szűk félórának. Húsz perc kellett a vezetés kicsikarásához, ekkor Iniesta tört be a büntetőterületre, ahol Xabi Alonso és Daniel Carvajal zúzta le a Barca középpályását. Újabb tizenegyes, Messi ezt is bevágta, a Barcelona  pedig ezzel behúzta a clásicót. A tabella élén a Real Madrid és az Atlético Madrid áll 70-70 ponttal, a Barcelona neve mellett 69 egység áll, vagyis még bármi előfordulhat a hátralevő kilenc fordulóban. Május 18-án, az utolsó körben egyébként Barcelona–Atlético Madrid meccset rendeznek. Real Madrid–Barcelona 3-4 Gólszerző: Benzema (20., 24.), C. Ronaldo (55. – tizenegyesből), ill. Iniesta (7.), Messi (42., 65., 84. – az utolsó kettőt tizenegyesből) Kiállítva: Sergio Ramos (63.) A kora esti mérkőzésen: Valencia–Villarreal 2-1

Serie A

Olaszországban a Fiorentina és a Juventus is minimális különbségű győzelmet aratott idegenben, és mindkét meccset emberelőnyben fejezte be a hazai csapat. A Juve már Carlos Tévez vezető gólja után került emberelőnybe a Catania vendégeként, a Napoli ellen több mint egy félidőt emberelőnyben futballozó lilák viszont csak a hajrában, Pepe Reina hibájának köszönhetően tudták kierőszakolni a győzelmet Joaquín góljával. A nevek alapján a forduló rangadójának számító Lazio–Milan meccs döntetlent hozott: a vendégek az első félidő végén Abdoulay Konko öngóljával vezettek, ezt pedig Álvaro González tudta kiegyenlíteni a 61. percben. Mindhárom nagycsapat magabiztosan tartja helyét, a Juve az elsőt, a  Napoli a harmadikat, a Fiorentina pedig a negyediket. Napoli–Fiorentina 0-1 G.: Joaquín (87.) K.: Ghoulam (37.) Catania–Juventus 0-1 G.: Tévez (59.) K.: Bergessio (67.) Lazio–Milan 1-1 G.: González (61.), ill. Konko (43.)