Megnyerte az EHF-kupát a Szeged!

Fotó: MTI/EPA / MTI/EPA

-

Története első nemzetközi kupadiadalát aratva a Pick Szeged nyerte a férfi kézilabda EHF-kupát. A berlini négyes döntő fináléjában a Montpelliert verték egy góllal a szegediek a spanyol edzőjük 46. szülinapján.

Az esélyesebb francia csapat csak az első tíz percben tudott vezetni, onnantól kezdve a Szeged diktálta a tempót, de egyszer sem tudott elhúzni. A félidei magyar vezetés után a francia ligában második helyen álló ellenfélnek a hajrára sikerült utolérnie Ancsinékat (23-23), de a szegediek tudtak újítani. Ilyés kettős emberhátrányból szerzett bombagóllal sokkolta a franciákat, majd az 58. percre háromgólos előnyt épített (28-25) a Szeged, amiből egyet sikerült megőriznie, így trófeával ünnepelte edzője Juan Carlos Pastor szülinapját. Ancsin Pick SzegedA szegedi sikerhez két nap alatt két bravúr kellett, szombaton a Füchse Berlint verték az elődöntőben Balogh Zsolt vezérletével. A magyar csapatnak ez volt az első nemzetközi kupasikere. A magyar kézilabda klubszinten páratlan szezont futhat, május elején a Győr nyerte meg a női BL-t, május végén a Veszprém a férfi BL négyes döntőjében szerepel. A Final Four legjobb kapusa a döntőben fontos pillanatokban nagyokat védő Mikler Roland lett, az MVP-nek a bronzmeccset győztes góllal záró és visszavonuló Iker Romerót (Füchse Berlin) választották. A több száz magyar szurkolóval ünneplő szegediek nyilatkozatait itt írtuk meg. EHF-kupadöntő, Berlin: Pick Szeged - Montpellier (francia) 29-28 (16-14) Berlin, 8000 néző gólszerzők: Ilyés 7, Larholm 5, Ancsin 4, Mindegia, Prce 3-3, Kekezovic, Zubai, Balogh 2-2, Vranjes 1 illetve Gajic 10, Tej 4, Kavticnik, Dolenec, Gaber 3-3, Simonet, Grebille 2-2, Guigou 1 hétméteres: 4/4, illetve 4/4 kiállítások: 14 perc, illetve 4 perc