Meglepi, de mekkora!

Fotó: Getty Images / Laurence Griffiths / Getty Images / Laurence Griffiths

-

Ha tizenegyesből szerzel vezetést, kikapsz! Legalábbis eddig így áll a helyzet: Uruguay elkényelmesedett a szünetben Costa Rica viszont vérszemet kapott, és szétszedte Tabárez csapatát.

Neki akart esni Uruguay Costa Ricának a mérkőzés elején, de nem sikerült, az első negyedóra végén Godín lesgólja is azt jelezte, jó akar lenni a Celeste, de kínlódik a kicsinek tűnő csapattal. Egészen a 23. percig így volt: ekkor Luganót rántotta le Diaz egy balról beívelt szabadrúgás után, Byrch bíró azonnal a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Cavani állt és magabiztosan belsőzött a bal alsó sarokba. Cavani tizenegyese A gól felbátorította a Costa Rica-iakat, akik több veszélyes támadást is vezettek egymás után, szögleteket rúgtak, de ez a lelkesedés négy-öt perc után alábbhagyott. Majd a félidő hajrájában Bolaños csavart egy szögletet középre, Muslera pedig fiatal(abb)kori önmagát idézve nézte be az ívelést, de nem lett belőle baj, mert González hiába akart van Persie lenni, nem érte el előrevetődve a labdát. A túloldalon pedig Navas hosszabbította meg Levantés szerződését és kért egyúttal fizetésemelést: Forlán ívelésére ért vissza, és ütötte a léc fölé a labdát. A második félidő első említésre méltó eseménye Lugano sárga lapja volt, Campbellt rúgta föl csúnyán, a szabadrúgás jól szállt az uruk tizenhatosára, Duaerte is, a Costa Rica-i 6-os fejesét Muslera szépen védte. Itt le is feküdt egy kicsit az uruguayi válogatott, meg is lett az eredménye a szundításnak: előbb Gamboa harcolt meg egy labdáért a jobb oldali szögletzászlónál. Középre préselte, Campbell maga is meglepődött, mennyire egyedül maradt, mellre vette, hagyta pattanni egyet, majd bal külsővel, félmagasan a kapu közepébe bombázott. Campbell gólja Az igazi meglepi azonban három perc múlva jött: jobb oldali szabadrúgás száll át a hosszú oldalra, Duarte lefutja, majd a biztonság kedvéért lenyakazza Stuanit, vetődik és a szoborrá dermedő Muslera mellett a bal kapufához fejeli csapata vezető gólját. Duarte gólja Egyből felébredt a Celeste: Tabárez kettőt cserélt is gyorsan, a Matador meg úgy döntött, csapata élére áll. Azonban a második Costa Rica-i gól utáni első negyedórát ha nehezen is, de kibírták Campbellék, sőt szórványos ellentámadásokra is tellett tőlük, nemcsak a folyamatos rombolásra. A 80. perctől meg egyre látványosabban húzták az időt Navasék. Hogy aztán Pinto második cseréje eldöntse a meccset: az Olympiakosz zsenije, Campbell ugratta ki az alig két perce beállt Ureñát a jobb oldalon, aki lehagyta Cácerest, majd Muslera mellett elpasszolta a labdát. Ureña gólja Uruguay elszontyolodott, szétesett, és lehet, készülhet a kiesésre. És ami a legszomorúbb, elviselni sem tudta a megérdemelt vereséget: Maxi Perreira úgy rúgott oda Campbellnek, hogy igazából az egész világbajnokságról el kellene tiltani... Uruguay–Costa Rica 1–3 (1–0) D csoport, 1. játéknap, Fortaleza, Estádio Castelão, vezette: Felix Byrch, asszisztensek: Mark Borsch, Stefan Lupp (németek). Uruguay: Muslera – Cáceres, Godín, Lugano, M. Perreira – Rodríguez (Hernández, 76.), Gargano (González, 60.), Arévalo Ríos, Stuani – Cavani, Forlán (Lodeiro 60.). Szövetségi kapitány: Óscar Washington Tabárez. Costa Rica: Navas – Díaz, Umaña, González, Duarte, Gamboa – Tejeda (Cubero, 75.), Borges – Bolaños, Ruiz (Ureña, 83.) – Campbell. Szövetségi kapitány: Jorge Luis Pinto. Gól: Cavani (23. – 11-esből), illetve Campbell (54.), Duarte (57.), Ureña (85.) Sárga lap: Lugano (50.), Gargano (56.), Cáceres (81.). Kiállítva: M. Perreira (93.).