Meglepetés Dortmundban, Huszti-gól Berlinben

Fotó: Getty Images / István Hajdu

Az ebben az esztendőben még nyeretlen Borussia Mönchengladbach óriási meglepetésre győzelemmel távozott a Borussia Dortmund otthonából a Bundesliga 24. fordulójában. Veresége ellenére a sárga-fekete klub maradt a tabella második helyén. Magyar szempontból jó hír, hogy Huszti Szabolcs gólt szerzett a fordulóban.

Az eltiltott Mhitarjan és a sérült Reus hiányában eléggé tartalékos támadósort tudott csak összeállítani Jürgen Klopp, a Dortmund vezetőedzője. Meg is látszott a mutatott játékon, mert Aubameyang kapufáján és Hummels nagy kihagyott helyzetén kívül nem sok mindent mutatott a 2013-as BL-döntős. A középmezőnyben vegetáló vendégek könnyedén jutottak kétgólos vezetéshez: előbb Raffael lőtt közelről gólt a hazai védők mozizása közepette, majd Max Kruse egy csellel a védőt és a kapust is kicselezve gurított a hálóba. A kilenc meccs óta nyeretlen zöld-fehérek a második félidőben Nordtveit második sárgás kiállítása miatt emberhátrányban próbálták védeni az eredményt. Sikerrel tették, bár Jojics egy távoli megpattanó lövéssel izgalmassá tette az utolsó 13 percet. Az eredmény végül nem változott, igaz, a játékvezető Lewandowski kapustámadása miatt érvénytelenített egy Ducksch által szerzett dortmundi gólt. A Mönchengladbach tizenhat év után győzött újra a Dortmund otthonában. A többi mérkőzés közül magyar szempontból kiemelkedik a berlini: Huszti Szabolcs ugyanis gólt szerzett a Hertha–Hannover találkozón. A korábbi ferencvárosi középpályás a 3-0-ás vendégsikert hozott mérkőzésen csapata harmadik találatát érte el a 91. percben egy jobblábas lövéssel. A Hannover szélsője hetedik alkalommal volt eredményes az idényben. Eredmények: Augsburg–Schalke 04 1-2 (Gólszerzők: Werner 5., ill. Huntelaar 33., 49.) Borussia Dortmund-Borussia Monchengladbach 1-2 (Jojics 77., ill. Raffael 31., Kruse 40.) Braunschweig–Wolfsburg 1-1 (Bellarabi 48., ill. L. Gustavo 36.) Hertha BSC–Hannover 96 0-3 (Stindl 49., Schlaudraff 57., Huszti 91.) Hoffenheim–Mainz 05 2-4 (Polanski 49., Firmino 53., ill. Choupo-Moting 67., Staller 73., Okazaki 75., 90.) Werder Bremen–VfB Stuttgart 1-1 (Hunt 79., ill. Niedermaier 55.) Bayern München–Bayer Leverkusen 18:30-tól