Megint botlott a Debrecen, a Győr már lőtávolban

Fotó: mti / mti

-

A múlt heti veresége után nem bírt a Pakssal az NB I-ben listavezető DVSC, a Győr viszont nyert Pápán, így már csak egygyőzelemnyi távolságra van riválisától.

A Győr Pápán fokozatosan került fölénybe, majd az első félidő végén elment két góllal, aztán Szűcs bravúrjai akadályozták meg, hogy eldőljön a meccs. A hajrára egyre nagyobb fölénybe került a hazai csapat, de csak a szépítésre futotta az erejéből. A legutóbb az MTK otthonában 5-2-es verésbe beleszaladó Debrecen többet birtokolta a labdát Pakson, a nagyobb helyzetek mégis a paksiak előtt adódtak. A szünet után a listavezető mindent elkövetett a gólért, de végül elbukott két pontot. A Debrecen három meccs óta nyeretlen, a Horváth Ferenc vezette Győr viszont a legutóbbi hat bajnokin mindössze két pontot vesztett. NB I, 25. forduló: Pápa–Győr 1-2 gólszerző: Eszlátyi (81.), illetve Kamber (40.), Strestík (45.) Újpest-Videoton 1-2 gólszerző: Kabát (81.), illetve Zé Luis (58., 60.) Kaposvár-Haladás 2-0 gólszerző: Kink (21., 71., a másodikat 11-esből) Paks–DVSC 0-0 Kecskemét–MTK 3-0 gólszerzők: Simon A. (13.), Savic (29.), Pavicevic (92.) Pénteken játszották: Puskás Akadémia–Pécs 1-1 Az élcsoport: 1. DVSC 50, 2. Győr 47, 3. Videoton 42, 4. Haladás 41 pont