Megharcolt Nadal a Roland Garrosért

Fotó: AFP / MIGUEL MEDINA / AFP / MIGUEL MEDINA

-

Sorozatban ötödször nyert, rekordot írt teljesítményével. Kilenc győzelemnél tart Párizsban.

Rafael Nadal–Novak Djokovic 3:6, 7:5, 6:2, 6:4 Rafael Nadal kilencedszer nyerte meg a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyes versenyét, miután a vasárnapi fináléban legyőzte Novak Djokovicot. A mérkőzés első szettje még az első párizsi sikerére hajtó szerb játékosé lett, a spanyol címvédő azonban megfordította a meccset, és hátfájdalmai ellenére 3 óra 31 perc alatt diadalmaskodott. A 28 éves Nadal – aki így továbbra is világelső marad – pályafutása 14. Grand Slam-trófeáját hódította el, de ami ennél fontosabb: a tenisztörténelem első játékosaként szerezte meg sorozatban ötödször a Muskétások Kupáját Párizsban.