Még nem bajnok a Bayern, Szalai gólt lőtt

Fotó: Dennis Grombkowski/Getty Images / István Hajdu

-

A riválisok is győztek, így hivatalosan még nem mondhatja magát bajnoknak Pep Guardiola csapata.

A kiválóan játszó, sőt a második félidőben helyzeteket is kidolgozó Mainz egészen a hajráig döntetlenen tudta tartani a Bayern elleni meccset, de végig nem bírta ki kapott gól nélkül: a 82. percben Xherdan Shaqiri beadására érkezett Bastian Schweinsteiger, és tőle szokatlan módon a hosszú alsóba fejelve szerezte meg a vezetést csapata számára. Franck Ribéry a végén még rúgatott egyet Mario Götzével, így a Bayern 18. győzelmét szerezte zsinórban, viszont bajnoknak még nem mondhatja magát. A Schalke a 88. percben beálló, és a 94-ben gólt szerző Szalai Ádám közreműködésével ugyanis hazai pályán verte a Braunschweigot, a Dortmund pedig Huszti Szabolcsék otthonában nyert simán – a magyar középpályás végigjátszotta a találkozót. Bundesliga, 26. forduló Mainz 05–Bayern München 0-2 Gólszerző: Schweinsteiger (82.), Götze (86.) Schalke 04–Braunschweig 3-1 G.: Goreztka (17.), Huntelaar (65.), Szalai (94.) ill. Kessel (82.) Hannover 96–Borussia Dortmund 0-3 G.: Hummels (43.), Lewandowski (52.), Reus (91.) VfB Stuttgart–Hamburger SV 1-0 Wolfsburg–Augsburg 1–1 Pénteken játszották: Freiburg–Werder Bremen 3-1