Meg nem adott gól is kellett a Bayern kupagyőzelméhez

-

A Bayern München hosszabbításban gyűrte le a német kupa berlini döntőjében a Borussia Dortmundot.

A rendes játékidőben mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, de gólt csak a Dortmund tudott szerezni: Hummels fejesét Dante a gólvonalon túlról húzta ki (a videón 01:00-nál), a játékvezető azonban továbbengedte a játékot. A hosszabbításban a Bayern a dortmundi kapus hibájából szerzett vezetést, Weidenfeller rossz kidobása után Robben volt eredményes, majd Müller egy kontra után eldöntötte a meccset. Thomas Müller   A lefújás után Jürgen Klopp még megpróbálta elmagyarázni a három bírónak, hogy ezen az estén 90 perc alapján a Dortmundnak kellett volna ünnepelnie, de ez nem változtatott a tényen: a tavalyi tripla után a Bayern a bajnoki és kupaarany duplájával folytatta. Német kupa, döntő: Bayern München–Dortmund 2-0 gól: Robben 107., Müller 123.