Még az el clásico előtt nyert az Atleti, otthon kapott ki a 'Kusen

Fotó: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images / István Hajdu

-

A második félidőben fordította a maga javára a meccset az Atlético Madrid, a Leverkusen csak futott az eredmény után, de végül pórul járt.

Primera División

A nem túl eseménydús első félidő után akkor pörögtek föl az események, amikor a hazaiaknál Braian Rodríguez kezezésért megkapta második sárgáját, és emberhátrányba került a Betis. A vendégek ezen felbuzdulva tíz perc alatt lőttek is két gólt – először Gabi tüzelt távolról, majd Diego Costa verte be a Koke által lefejelt labdát –, és ezzel eldöntötték a három pont sorsát. Az Atlético az el clásico előtt ezzel csatlakozott az élen 70 ponttal álló Real Madridhoz. Real Betis–Atlético Madrid 0-2 Gólszerző: Gabi (58.), Diego Costa (64.) Kiállítva: B. Rodríguez (55.) A kora délutáni meccsen: Osasuna–Sevilla 1-2

Bundesliga

A Bayer Leverkusen kétszer is tudott egyenlíteni hazai pályán a Hoffenheim ellen. Először Sejad Salihovic tizenegyesgóljára válaszolt Stefan Kießling egy fejessel, de csak néhány másodpercig volt iksz az állás, mert Kevin Volland máris bevert egy bombát Bernd Leno kapujába, így a szünetben a vendégeknél volt az előny. Nem sokkal fordulás után viszont megint egyenlített a hazai alakulat, amikor Lars Bender beadását Simon Rolfes váltotta gólra. Voltak lehetőségek mindkét oldalon a hátralévő időben is, de gól már csak egy született, az utolsó előtti percben, amikor a francia Anthony Modeste lőtte be Fabian Johnson beadását. A Leverkusen ezzel a BL-selejtezőt érő negyedik helyen maradt, hátránya hat pont a Schalkéval szemben, és kettővel előzi a Gladbachot. A másik vasárnapi meccsen A Frankfurtra 3-0-ás vezetés után jött föl egy gólra a Nürnberg, és csak Javier Pinola kiállítása után, az utolsó percekben tette újra meggyőzővé a különbséget a vendégcsapat. Bayer Leverkusen–Hoffenheim 2-3 G.: Kießling (39.), Rolfes (54.), ill. Salihovic (14. – tizenegyesből), Volland (40.), Modeste (89.) Nürnberg–Eintrach Frankfurt 2-5   A PREMIER LEAGUE délutáni, tizedik helyért játszott rangadóján a Stoke City simán nyert a korán vezetést szerző Aston Villa otthonában. Aston Villa–Stoke City 1-4