Marit Björgen harmadik aranyát nyerte Szocsiban, összesen ez a hatodik neki

Fotó: Getty Images / István Hajdu

A sífutó megszerezte Norvégia 11. aranyérmét, miután megnyerte a női 30 kilométeres szabadstílusú sífutást. Az egész dobogót a norvégok vitték el.

Marit Björgen 1:11:05.2-es idővel teljesítette a távot, így a 15 kilométeres síatlon és a sprint váltó után 30 kilométeres szabadstílusú sífutásban is olimpiai bajnok lett Szocsiban. Vancouverben szerzett három aranyával együtt így már hat olimpiai aranyéremnél tart a 33 éves versenyző, emellett három ezüstje és egy bronza van, amivel minden idők legeredményesebb női téli olimpikonja. Összesítésben a harmadik helyen áll honfitársai, Ole Einar Björndalen és Björn Dahlie mögött. A második helyen a szintén norvég Therese Johaug végzett 2.6 másodperc lemaradással, és a bronzérem is egy norvég sífutóé lett, Kristin Störmer Steiráé, aki Johaug mögött 21 másodperc hátránnyal ért célba. A címvédő lengyel Justyna Kowalczyk, aki 30 kilométeren klasszikus stílusban aranyérmet szerzett, törött lábbal versenyezve már féltávnál 40 másodperccel volt mögöttük, így jobbnak látta feladni a küzdelmet. Norvégia továbbra is vezeti az éremtáblát Szocsiban 11 olimpiai bajnoki címmel. A norvég dobogó: Johaug, Björgen és Steira (b-j) A norvég dobogó: Johaug, Björgen és Steira (b-j)