Már nem Ivan Lendl edzi Andy Murray-t

Fotó: Getty Images / Getty Images

Kétéves munka ért véget szerdán a wimbledoni bajnok brit teniszező és a cseh származású amerikai szakember között. A világranglista hatodik helyére visszacsúszott Murray és Lendl útjai közös megegyezéssel értek véget.

Andy Murray 2012-ben olimpiai bajnoki címet és US Open-trófeát nyert Lendl irányításával és ő segítette hozzá tavaly a wimbledoni elsőséghez – utóbbi azért is nagy dolog, mert 77 év után elsőként nyerte meg brit játékos a férfi egyest a dél-londoni gyepen. A teniszező szerdán adott nyilatkozatában kijelentette, hogy pályafutása legsikeresebb időszakát tudja maga mögött Lendl irányításával, amiért rendkívül hálás a trénernek. Most viszont egy kis időre van szükségük a hogyan továbbot illetően. murray800 Murray és Lendl „Fantasztikus élmény volt az elmúlt két év munkája Andyvel. Miután hozzásegítettem legfontosabb céljai eléréséhez, úgy érzem, itt az idő, hogy másfajta feladatokra koncentráljak” - mondta Lendl a váltásról. Ami az edző utódlását illeti, ahogy az ilyenkor lenni szokott, több név merült fel: Leon Smith, Mark Petchey, Brad Gilbert, Miles Maclagan és Alex Corretja tartozik a jelöltek közé.