Magyar futamgyőzelem a katari GP-n

-

Kis Viktória a MotoGP betétfutamán, a Losail Ázsia bajnokságban szerzett futamgyőzelmet és második helyet.

A 22 éves magyar motoros hölgy a H-Moto Team 600 köbcentis versenygépét ülheti meg a sorozat utolsó három versenyén. Az előző hétvégén csuklósérülése ellenére a hatodik helyen debütált a számára teljesen új kategóriában, most pénteken viszont futamában a 18. helyről rajtolva a 12. helyig verekedte előre magát, ami kategóriájában a futamgyőzelmet jelentette. Ezután a második versenyen még hozzá tudott tenni egy második helyet is – a váltó rakoncátlankodása miatt nem harcolhatott a győzelemért –, vagyis parádés hétvégét zárt 2012 legjobb magyar női motorversenyzője. „Magyar himnusz az első verseny után! Hatalmasat csatáztunk az 1. és 2. helyért a kategóriánkban! Elképesztő volt!” – lelkendezett a leintés után a Wicca becenévre hallgató szőke motoros, aki a himnusz alatt el is érzékenyült. Az idény utolsó versenyét május 9–10-én rendezik.