Kiesett a Magyar Kupából a címvédő Ferencváros és a Haladás

Fotó: MTI Zrt. Fotószerkesztőség / Földi Imre

-

A harmadosztályú Tiszaújváros és az NB II-es Kisvárda kifogott az élvonalbeli csapatokon.

A legjobb 32 csapat közé sem sikerült bejutnia a Ferencvárosnak és a Haladásnak a labdarúgó Magyar Kupában. Mindkét csapaton a tizenegyesek fogtak ki: míg a Kisvárda Horváth büntetőjével 1-0-s előnyhöz jutott, és végig őrizte azt; addig a Haladás a 90. percben tudott egyenlíteni a Tiszaújváros ellen. A döntetlen viszont kevés volt: a tizenegyespárbajban a Tiszaújváros volt a jobb.
A többi élvonalbeli csapat dolgát is harmadosztályú csapat nehezítette meg. A Diósgyőr 1-0-ra tudta legyőzni a Balassagyarmatot, míg a Debrecen Monoron győzött 3-2-re úgy, hogy a félidőben még 0-0 volt az állás. A Videotonnak könnyebb dolga volt: már a félidőben 3-0-ra vezetett a Dabas ellen, a 90. percben pedig megadta a kegyelemdöfést a Pest megyei csapatnak, 4-0 lett a vége.

Szerdán az Újpest a megyei első osztályú Gödöllőhöz látogat, a Puskás Akadémia pedig a szintén megye I-es Eger FC otthonába utazik. A bajnokság címvédője, a Budapest Honvéd a Budaörssel csap össze.