Kibrusztolta a Chelsea, kikapott, de továbbment a Real

Fotó: Julian Finney/Getty Images / Julian Finney/Getty Images

-

Nem lőtt szép gólokat, de hatalmasat küzdött a londoni alakulat a PSG ellen, a Dortmundnak viszont túl nagy volt a háromgólos hátrány.

A Chelsea és a PSG is óvatosabban állt a meccshez, a 3–1-es előnnyel érkező vendégek inkább igyekeztek megtartani a labdát, amikor csak lehetett, de leginkább hét emberrel védekeztek, míg a hazaiak még véletlenül sem akartak fejjel rohanni a franciák által húzott falnak. Úgy tűnt, hogy az első negyedóra végén komoly csapást szenved el a Chelsea, ugyanis legjobbjukat, a belga Eden Hazard-t sérülés miatt le kellett cserélni, viszont a helyére az az André Schürrle érkezett, aki szűk negyedórával később egy megcsúszott bedobás után megszerezte a vezetést a hazaiaknak, akik ezzel egy gólra kerültek a továbbjutástól. A próbálkozásokból jól látszik, hogy a hajráig veszélytelen volt Cech kapujára a PSG A próbálkozásokból jól látszik, hogy a hajráig veszélytelen volt Cech kapujára a PSG A PSG helyzete még nem volt veszve ekkor – ugyan legjobbjuk, Zlatan Ibrahimovic nélkül vágtak neki a meccsnek, ez viszont némiképp szabad kezet adott taktikai szempontból Laurent Blanc-nak, aki kihegyezhette volna kontrákra a csapatot. A PSG játékosainak viszont ezzel szemben nem nagyon volt kedvük kapura törni, mintha csak várták volna, hogy elteljen valahogy ez a másfél óra – a 79. percig a kaput nem találták el a vendégek, így pedig nagyon nehéz továbbjutni. Pláne úgy, hogy a fokozódó nyomásnak köszönhetően – kétszer a keresztlécet is eltalálták a hazaiak – csak átcsorgott valahogy egy lövés a párizsi védők lábai között, amit a Maxwell által gyötört Demba Ba kotort be érdekes mozdulattal Salvatore Sirigu kapujába. A vendégek ezután elkezdtek ugyan rohanni, kapusukat is fölküldték az utolsó percben szöglethez, de nem érdemeltek továbbjutást – annál inkább a meccset kétgólos hátrányból kezdő, és a vége felé egyre elszántabban küzdő Chelsea, amely a tavalyi, EL-győzelemben végződő csoportkörös búcsú után idén újra ott van a legjobb négy között a BL-ben. Demba Ba unortodox mozdulattal kotort a kapuba Demba Ba unortodox mozdulattal horolt a kapuba A Dortmundba többgólos előnnyel érkező Madrid is legnagyobb sztárja nélkül játszott, az edzésen megsérült Cristiano Ronaldo ugyanis ezúttal csak a kispadról tudott belekiabálni a meccsbe. Mivel a portugál nem volt a pályán, Ángel di María végezte el a 17. percben a kezezésért megítélt tizenegyest, ám az argentin válogatott támadója nem lőtte igazán jól a büntetőt, így azt Roman Weidenfeller hárítani tudta. Reus duplája kevés volt Reus duplája kevés volt Néhány perccel később Marco Reus vezetéshez juttatta a hazaiakat, miután lecsapott egy Pepe által röviden hazafejelt labdára, amit Iker Casillas hálójába továbbított. Reus az első félidő végén második gólját is megszerezte Robert Lewandowski kapufáról kipattanó lövésére lecsapva, így a Dortmund még szünet előtt mindössze egy találatra került a hosszabbítástól. A második játékrészben azonban hiába játszott fölényben a BVB, nem tudott annyi helyzetet kialakítani a spanyolok kapuja előtt, mint az első félidőben, viszont a Real folyamatosan veszélyes kontrákkal tartotta sakkban Jürgen Klopp csapatát. A szünet után a Real játszott veszélyesebben A szünet után a Real játszott veszélyesebben A hazaiak ennek ellenére is megszerezhették volna a hosszabbítást érő gólt, ám az örmény Henrih Mhitarjan nem tudott az üres kapuba találni, miután már elvitte a labdát Casillas mellett. Így végül nem született újabb gól, és a Real Madrid a tavalyihoz hasonló forgatókönyv szerint (akkor 4–1-re kapott ki Dortmundban, és 2–0-ra nyert otthon) alakuló párharcban állt bosszút a Dortmundon.

Bajnokok Ligája, negyeddöntők

Chelsea–Paris Saint-Germain 2–0 Gólszerző: Schürrle (32.), Ba (87.) Továbbjutott: a Chelsea, 3–3-as összesítéssel, idegenben lőtt gólokkal Borussia Dortmund–Real Madrid 2–0 G.: Reus (24., 37.) Tj.: a Real Madrid, 3–2-es összesítéssel